نمایشگاه شناخت هنر نقاشی
" هنر جهانی مدیون سرزمین ماست." مقام معظم رهبری
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : شیما بختیاری
نویسندگان
نظرسنجی
میزان رضایت شما از وبلاگ در چه سطحی است؟
مطمئناً تا به حال این تجربه را داشته اید كه در كلاس درس و یا یك جلسه و سمینار حوصله تان سر رفته باشد ، آن وقت با خودكاری كه در دست دارید بر روی كاغذ مقابلتان بی هدف نقاشی هایی را می كشید. ممكن است این خطوط درهم و مبهم ، در نگاه اول چیز جالبی برای گفتن نداشته باشند ولی به اعتقاد بسیاری از روان شناسان این نوع نقاشی های ناخودآگاه نمایانگر درون و افكار ما هستند كه به دور از محدودیت های ذهن آگاهمان پدید می آیند و اسرار ناگفته ای از شخصیت ما را به تصویر می كشند ؛ آرزوها ، امیال ، ترس ها و رؤیاهای نهفته ای كه هیچ گاه نتوانسته ایم آنها را بر زبان بیاوریم.

بنا به گفته بسیاری از خط شناسان و روان شناسان ، افراد در موقعیت های متفاوتی این نقاشی ها را می كِشند ، به عنوان مثال وقتی تلفنی صحبت می كنند ، یا به سخنرانی گوش می دهند و یا یادداشت بر می دارند . و در هنگام كشیدن چنین نقاشی هایی به چیز دیگری می اندیشند و ابداً متوجه حركت قلم بر روی كاغذ نیستند.

روان شناسان تجزیه و تحلیل های زیادی را بر روی این نقاشی ها انجام داده اند و معتقدند كه همانند دست خط ها ، این خطوط درهم و مبهم نیز از الگوی خاص و منحصر به فردی برخوردارند . ولی باید گفت كه روان شناسیِ نقاشی های ناخودآگاه به اندازه ی دست خط افراد دارای قطعیت و اطمینان نیست و به عوامل بسیاری بستگی دارد كه به اعتقاد اسپنسر، خط شناس معروف ، همین امر سبب می شود تا ارزیابی صحیح آنها دشوارتر گردد. عواملی نظیر : شرایط محیط ، روحیات خود فرد ، شخصیت و میزان هوشیاری او در هنگام كشیدن این نقاشی ها.

اسپنسر می نویسد: "اگرچه اثبات درستی و صحت نقاشی های ناخودآگاه  ، سخت و دشوار است ، لیكن این نقاشی های مبهم نمای جالب و ارزشمندی از افكار و شخصیت افراد  را به دست می دهد".

پیشنهاد می كنیم اگر این بار شما نیز چنین نقاشی هایی را كشیدید ، آنها را دور نیندازید . می توانید نقاشی هایتان را با نمونه های زیر مقایسه كنید و ببینید چه خصوصیات و روحیاتی دارید .
1 – اشكال هندسی:

 مثلث، مربع و اشكال هندسی دیگر، نماد ذهنی سازمان یافته است و نشان می دهد كه شما به گونه ای روشن و آشكار می اندیشید و دارای مهارت های برنامه ریزی هستید. در برنامه ها و طرح هایتان بسیار دقیق عمل می كنید و كفایت و كارآیی بالایی دارید.

2- اجرام فضایی:

ماه و خورشید و ستارگان و یا اجرام آسمانی دیگر نماد جاه طلبی و بلند پروازی است. شما فرد خوشبینی هستید و این نیاز را در خود می بینید كه تأیید شوید و یا مورد تشویق دیگران قرار گیرید.

3- اشكال درهم:

نشانه ی هیجان و تنش هستند و نشان می دهند كه شما در تمركز دچار اشكال می شوید و همیشه چیزی هست كه مزاحم تمركزتان شود.

4- بازی ها:

بازی هایی نظیر نقطه بازی ، دوز یا شطرنج ، حس رقابت را در شما به تصویر می كشند و شما دوست دارید  همیشه در بازی ها پیروز باشید و اصلاً برای برنده شدن بازی می كنید.

5- چهره های خندان و زیبا:

كشیدن چنین تصویرهایی مؤید این است كه شما به مردم و دیگران

6- چهره های درهم و زشت:

نشانه ی حس سوءظن و بدگمانی در وجود شماست، سعی می كنید رفتاری تلخ و طعنه زننده داشته باشید، با مردم میانه ی خوبی ندارید و در واقع پرخاشگر و طغیانگر هستید، اعتماد به نفس كافی ندارید و در كارهای گروهی همكاری نمی كنید. تندخو هستید و همیشه احساس رنجش و محرومیت می كنید.

7- فلش ها و نردبان:

نمادی از جاه طلبی در شماست. میل زیادی به تأیید و اثبات خود دارید ، در تصمیمات، یكدنده و سمج عمل می كنید و همیشه سعی در تصدیق توانایی ها و استعدادهایتان دارید.

8- خانه و كلبه ها:

 به دنبال خانه و خانواده ای هستید و نیاز به داشتن خانواده را در خود حس می كنید. میل دارید در خانواده تان سرمایه گذاری كنید ، در جست و جوی سرپناه روحی و معنوی هستید، در جست و جوی خود گمشده تان. احساس ناامنی دارید.

9 – نت های موسیقی:

عاشق آهنگسازی و موسیقی هستید.

10 –  اشكال تكراری و دنباله دار:

نماد صبر و استقامت در شماست، در رفتارهایتان پایبند شیوه و اسلوب هستید و در تمركز توانمندید. قادرید كارهایتان را به راحتی سازماندهی كنید و با هر چیزی كنار بیایید.

11-  گل و گلدان گیاه و درخت:

شما فردی احساساتی هستید و دوست دارید همیشه در رؤیاهایتان بمانید، روحیه ی مهربانی دارید و با دوستانتان دوستانه رفتار می كنید، فردی اجتماعی هستید.

12- حیوانات:

شما به حیوانات علاقه دارید و به حمایت از دیگران مشتاقید ، حساس و ملاحظه كار هستید و نیاز به آرامش فكر دارید، احساس می كنید كه می توانید از دیگران حمایت كنید.

13- قلب:

فرد احساساتی هستید. كسی را دوست دارید و رؤیایی هستید. آرزو دارید به شخص خاصی تعلق داشته باشید.

14- آجرها و كتاب هایی كه روی هم قرار گرفته اند:

زیر فشار و استرس زیادی قرار دارید و احساس می كنید كه با كوچك ترین لرزشی نابود می شوید و فرو می ریزید.

15- غذا و میوه:

خوردن را دوست دارید و احتمالا در رژیم به سر می برید.

16- خطوط متقاطع:

احساس خفگی و اختناق دارید. و نیاز به فرار و آزادی را در خود حس می كنید. این سدی است كه میان خود و دیگران قرار داده اید و از بروز احساساتتان گریزانید، سعی می كنید عواطفتان را پنهان نمایید تا فرد مناسبی پیدا شود كه شایستگی احساس شما را داشته باشد.

17- چاقو، اسحله و شمشیر:

نشانی از خشونت و عصبانیت در شماست و حتی گاهی تمایلات روانی، حس رقابت و نیاز به اثبات مردانگی در شما را نشان می دهد.

18- پله ها:

نمادی از جاه طلبی است و نشان می دهد كه شما میل به صعود و پیشرفت دارید.

نوع مطلب : مطالب خواندنی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یک گرافیتی بسیار بزرگ از آیلان کردی کودک خردسالی که سال گذشته هنگام مهاجرت غیرقانونی از راه دریا به اروپا غرق شد، از این پس هر روز بحران‌های پیش روی مهاجران را به رخ ساکنان فرانکفورت در آلمان خواهد کشید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این نقاشی بزرگ به مساحت 120 مترمربع در مسیر پررفت‌وآمد در شهر فرانکفورت ترسیم شده است و تصویر کودک سه ساله اهل سوریه که سپتامبر سال گذشته همراه با مادر و برادرش در راه رسیدن به اروپا در دریا غرق شد را نشان می‌دهد.

این گرافیتی که در فاصله بسیار نزدیکی از مرکز شهر قرار دارد، تا پائیز در این مکان باقی خواهد ماند.

یوستوس بکر 38 ساله در همکاری با هنرمند دیگری با نام هنری بابی بردرلاین این گرافیتی بزرگ را خلق کرده‌اند. بکر گفت : «ما از غرق شدن کودکان بسیار غمگین و خشمگین هستیم. ما دوست داریم روی موضوعاتی کار کنیم که رودرروی جامعه قرار دارد.»

یکی از نکات بسیار جالب درباره مکان این گرافیتی بزرگ این است که کارکنان بانک مرکزی اروپا در آن سوی رودخانه نیز می‌توانند نقاشی بزرگ پیکر بی‌جان آیلان کردی را ببینند.

80 اسپری رنگ و چیزی بیش از 50 لیتر رنگ صرف کشیدن این گرافیتی شده است که به عقیده یوستوس بکر قرار است مسئله مهاجران را مقابل چشمان جامعه آلمان قرار دهد. این هنرمند در این باره گفت : «ما امیدواریم که مردم در ترس‌های خودخواهانه خود از ورود آوارگان به آلمان بازنگری کنند.»

سال گذشته بیش از یک میلیون نفر به دلیل جنگ و فقر از خاورمیانه به اروپا مهاجرت کردند، که اکثر آن‌ها پس از پشت سر گذاشتن سفری خطرناک از راه دریا به یونان رفته و سپس راهی بالکان می‌شوند تا خودشان را به کشورهای اروپای غربی از جمله آلمان برسانند.

با اینکه بر اساس آمارهای رسمی بیش از 3700 نفر از مهاجران سال گذشته جان خود را در دریای مدیترانه از دست داده‌اند، گمان می‌شود که تعداد آمار تلفات واقعی بسیار بیشتر این رقم باشد.

منبع : رویترز / 11 مارس

نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 دانلود کتاب تکنیک‌های نقاشی با مداد
معرفی کتابتکنیکهای نقاشی با مداد، کتاب واقعا خوبی برای هنرمندی است که می‌خواهد توانایی نقاشی با مداد را در خود ایجاد کند.
این کتاب هم برای کمک به بهبود طرح اولیه و هم ایجاد نقاشی‌های زیبا با مداد راهنمای مفیدی برای هنرمندان و علاقه‌مندان در این زمینه است.
در این کتاب شما یاد می‌گیرید که چطور انواع خطوط را ایجاد و کنترل کنید و چگونه از این تکنیک‌ها برای طراحی مناظر طبیعی در طیف وسیعی از سبک‌ها استفاده کنید.
سال 1984144 صفحهISBN: 978082303991336,4 MB | ebook download

Pencil Drawing Techniques
نویسنده: 
David Lewis
انتشارات: 
Watson-Guptill Publications
پسورد فایل: www.booktolearn.com
نوع مطلب : معرفی كتاب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نوع مطلب : آموزش نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ویترای, تزئین ظروف شیشه‌ای


تزئین ظروف شیشه‌ای با رنگ و نقاشی هنری است كه قرن‌ها در میان ملل مختلف محبوبیت داشته است و آثار متعدد و متنوعی از این هنر را می‌توان در موزه‌های نقاط مختلف جهان یافت. گذشته از ظروف شیشه‌ای شكیل با نقاشی‌های حرفه‌ای و یا كنده كاری‌های پیچیده و ظریف كه از گذشته‌های دور تا حال توسط هنرمندان چیره دست در این رشته آفریده شده گاه ایجاد طرح‌ها و حتی خطوط ساده رنگی نیز می‌توانند ظروف شیشه‌ای بسیار ساده را به ظروفی زیبا و چشمگیر تبدیل كنند.

آراستن بطری‌ها، لیوان‌ها و ظروف شیشه‌ای و همچنین آینه‌های كوچك و بزرگ با نقاشی‌های ساده كاری بسیار ساده است كه با یادگیری چند تكنیك ساده می‌توانید ظرف چند ساعت در منزل انجام دهید.

برای نقاشی روی شیشه كه آن را ویترای نیز می‌نامیم، نیاز به وسایل متعدد و خاص نیست بلكه با مقداری رنگ مخصوص ویترای یا كار بر روی شیشه و وسایل متداولی مانند قلم مو و اسفنج می‌توانید ظروف شیشه‌ای بسیار معمولی و حتی كم ارزش مثل بطری‌ها و شیشه‌های محتوی سس، مربا و آبلیمو را به ظروف زینتی و منحصر به فردی تبدیل كنید. برای انتخاب ظرف مناسب در ابتدا ظروف كم قیمتی را جست وجو كنید كه از شكل خاص و ویژه‌ای برخوردارند.

ویترای, تزئین ظروف شیشه‌ای

برای یافتن چنین ظرفی این بار كه برای خرید مایحتاج منزل به سوپرماركت می‌روید، به شكل ظاهری ظرف انواع مربا، ترشی، سس، آبلیمو، سركه، روغن و خلاصه هر آنچه در لیست خرید شما وجود دارد، توجه كنید و ظروفی را كه برای آراستن با رنگ و نقاشی مناسب ترند انتخاب نمایید.

پس از خالی كردن ظرف آن را خوب بشویید. برای پاك كردن سطح شیشه از هرگونه چربی می‌توانید با یك قطعه پنبه آغشته به تربانتین آن را تمیز كنید. اگر برچسب روی شیشه به راحتی جدا نمی‌شود، آن را با آب داغ خیس كنید و پس از برداشتن كاغذ برای پاك كردن باقی مانده اثر چسب از روی شیشه از یك پنبه آغشته به آستون استفاده كنید. برای نقاشی بر روی شیشه رنگ‌های مخصوص شیشه در بازار موجود است. این رنگ‌ها را می‌توان به سه گروه تقسیم كرد. گروه اول رنگ‌های محلول در آب هستند. این رنگ‌ها نیازی به حرارت دیدن در كوره ندارند. این رنگ‌ها به ویژه برای نقاشی بر روی وسایلی مانند آینه كه نیاز به شست‌وشو ندارند، مناسب‌تر هستند. رنگ‌های محلول در آب همچنین برای بچه‌ها ایده‌آل هستند. با این رنگ‌ها كودكان شما می‌توانند بدون نگرانی از این رنگ‌ها برای نقاشی روی وسایل شیشه‌ای استفاده كنند.

گروه دوم رنگ‌های مخصوص شیشه هستند كه باید در كوره حرارت ببینند. این رنگ‌ها باید حدود ۳۰ دقیقه در دمای ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد پخته شوند و پس از پخت ثابت شده و قابل شست وشو خواهند بود.

ویترای, تزئین ظروف شیشه‌ای

رنگ‌های گروه سوم رنگ‌های محلول در تینر هستند كه اغلب شفاف بوده و بدون حرارت دیدن در كوره نیز می‌توان ظروف رنگ آمیزی شده با آنها را با دقت و احتیاط شست. علاوه بر رنگ از خمیر ویترای نیز می‌توان برای ایجاد طرح‌های خطی برجسته و یا خطوط مرزی طرح‌های رنگی استفاده كرد. این خمیرها امروزه به صورت آماده در تیوب‌هایی با سر باریك و مناسب برای رسم خطوط باریك از فروشگاه‌های عرضه كننده لوازم هنری قابل تهیه هستند. اما می‌توانید این خمیر را با پودر مل و چسب چوب نیز تهیه كنید و آن را با قیف‌هایی كه از سلفون درست می‌كنید، مورد استفاده قرار دهید.

روش‌های متنوعی برای رنگ آمیزی شیشه وجود دارد. برای انتقال طرح بر روی شیشه می‌توانید به آسانی آن را زیر شیشه قرار دهید و در صورتی كه قابل دسترسی باشد با چند قطعه چسب در جای خود ثابت كنید. اگر ظرف شما فرمی مانند یك بطری دارد و نمی توانید طرح را در داخل آن بچسبانید، كافی است آن را لوله كرده و در بطری قرار دهید. سپس داخل بطری را با لپه، عدس و یا موادی از این قبیل پر كنید تا طرحی بی حركت و چسبیده به شیشه باقی بماند. برای رنگ كردن طرح‌ها علاوه بر استفاده از قلم مو از یك قطعه اسفنج نیز می‌توانید بهره بگیرید. اسفنج را به كمی رنگ آغشته كنید و با ضربات ملایم رنگ را روی شیشه بزنید تا پوشش كافی را ایجاد كند. یكی دیگر از تكنیك‌هایی كه برای اجرای طرح‌های رنگی روی شیشه استفاده می‌شود، تكنیك استنسیل است. برای این منظور استنسیل طرح مورد نظر را با كاغذ درست كنید و آن را روی شیشه بچسبانید. سپس با یك قطعه اسفنج آغشته به رنگ قسمت‌های خالی آن را رنگ كنید. برای تزئین انواع ظروف شیشه‌ای از چسباندن انواع سنگ‌های زینتی، نگین‌ها و همچون مهره‌های شیشه‌ای تخت نیز بهره می‌گیرند.

منبع:pnu-club.com

نوع مطلب : مطالب خواندنی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
منتظر یک روز آفتابی بمانید، یک مداد و تخته‌ای چوبی بردارید و خلاقیت خودتان را نشان دهید. ذره‌بین را روی خطوطی که کشیدید، حرکت دهید و ظرف چند دقیقه طرحی بی‌نظیر خواهید داشت که با نور خورشید کشیده شده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، فرانسیسکا پادُوان می‌گوید: در اساطیر یونان، «فِبو» الهه شعر و علم و نگهبان خورشید بود. هدف ما از طراحی با نور خورشید، تشویقِ خلاقیتِ مردم از طریقِ فرایندی است که به‌طور پیوسته از طبیعت الهام می‌گیرد. ما باور داریم که هر فرد می‌تواند حس هنرمند بودن را تجربه کند و ازآنجایی‌که هرکسی سلیقه‌ی خاصی دارد، بنابراین در نقاشی با نور خورشید سبک هنری خودش را پیدا خواهد کرد.


نوع مطلب : سبك های نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چگونه با با یکنواختی و روند تکراری و رنگ خاکستری زندگیتان مبارزه می کنید؟
 ظاهرا بوریس چرنیچنکو ، اهل شهر آستاراخانِ روسیه، با مهارت نقاشی راه پله های آپارتمان محل سکونتش را حسابی غرق در رنگ کرده است.

 نقاشی آپارتمان


به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نیازی به توضیح نیست که آن دیوارهای سفید اکنون با نقاشی های از مناظر طبیعی تزیین شده اند.نوع مطلب : مطالب خواندنی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
برنده کاشانی مسابقه نقاشی بین‌المللی شانکار هند در سال 1978 میلادی بعد از 38 سال جایزه خود را در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رضا دلالت عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان کاشان در استان اصفهان در سن 13 سالگی در این مسابقه بین‌المللی شانکار هند شرکت کرده و برنده مدال نقره و دیپلم افتخار این رویداد هنری شده بود.

جایزه این کودک - بی‌خبر از چنین موفقیتی بزرگ - در سال 1357 به اشتباه به شهر خوی در استان آذربایجان‌غربی ارسال شده بود و پس از شناسایی نشدن کودک، در گوشه‌ای از انبارهای کانون ارومیه جا خوش می‌کند.

چندی پیش کارکنان کانون ارومیه این جایزه را در همین انبارها پیدا می‌کنند و به مدد اطلاع‌رسانی در شبکه‌های اجتماعی رضا دلالت را در کاشان می‌یابند.

از سوی دیگر موفقیت‌های هنری رضای 13 ساله در بخش دیگری از ایران و در شهر کاشان با حضور دایمی وی در کتاب‌خانه کانون این شهر ادامه می یابد و او به هنرمندی شناخته شده  در عرصه نقاشی و تئاتر تبدیل می‌شود و البته ارتباط و همکاری او با کانون نیز ادامه می‌یابد.

چند ماه پیش کارکنان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با رضای 50 ساله که دو سال است بازنشسته شده و دارای دو فرزند دختر 16 و 25 ساله و دو نوه است تماس می‌گیرند و این داستان را در میان شگفتی و خوشحالی او در حالی‌که از برنده شدنش خبر نداشته است، برایش تعریف می‌کنند.

در همین حال کانون استان آذربایجان‌غربی در آیینی که به مناسبت 50 سالگی کانون و با حضور محمدعلی شامانی معاون فرهنگی کانون برپا کرده بود، 50 سالگی رضا دلالت را هم جشن گرفت و جایزه‌های او را به وی اهدا کرد.

در این آیین از تندیس‌ و تمبری که تصویر نقاشی سارا پرست‌مخلوقی عضو مرکز فرهنگی‌هنری کانون ارومیه و برگزیده مسابقه لویی فرانسوا در سال 2013، بر آن نقش بسته بود نیز رونمایی شد.

هم‌چنین تعدادی از این تمبرها از سوی مدیرکل پست و مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به اعضای قدیمی کانون از جمله معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی اهدا شد.

نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

نقاشی های توماس کینکد

نقاشی های توماس کینکد

 

نقاشی های توماس کینکد چهار
نقاشی های توماس کینکد چهار


نقاشی های توماس کینکد چهار


نقاشی های توماس کینکد چهار
نوع مطلب : نقاشی های روز ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

کاریکاتور بروسلی,عکس کاریکاتور بروسلی,کاریکاتور های بروسلی,کاریکاتور بهنوش بختیاری,عکس کاریکاتور بهنوش بختیاری,کاریکاتور اوباما,کاریکاتور اوباما و نتانیاهو,کاریکاتور اوباما وشاه,کاریکاتور اوباما رئیس جمهور آمریکا,کاریکاتور اوباما و روحانی,کاریکاتور اوباما روحانی,نقاشی کاریکاتور اوباما,تصاویر کاریکاتور اوباما,عکسهای کاریکاتور اوباما,دانلود عکس کاریکاتور اوباما,کاریکاتور انیشتین,عکس کاریکاتور انیشتین,کاریکاتور امین حیایی,عکس کاریکاتور امین حیایی,کاریکاتور علیرضا خمسه,کاریکاتور علی دایی,کاریکاتور علی دایی در روزنامه پرسپولیس,کاریکاتور علی دایی,عکس کاریکاتور علی دایی,کاریکاتور ورزشی علی دایی,کاریکاتورهای علی دایی,دانلود کاریکاتور علی دایی,دانلود عکس کاریکاتور علی دایی,کاریکاتور اکبر عبدی,کاریکاتور اکبر عبدی در گل آقا,کاریکاتور فردوسی پور,کاریکاتور عادل فردوسی پور,کاریکاتور عادل فردوسی پور,کاریکاتورهای عادل فردوسی پور,عکس کاریکاتور عادل فردوسی پور,عکس کاریکاتور فردوسی پور,کاریکاتور از عادل فردوسی پور,دانلود کاریکاتور عادل فردوسی پور,کاریکاتور بازیگران,کاریکاتور بازیگران ایرانی
کاریکاتورهای بسیار زیبا از علیرضا باقری - آکا
بهنوش بختیاری


کاریکاتورهای بسیار زیبا از علیرضا باقری - آکا
انیشتن

کاریکاتورهای بسیار زیبا از علیرضا باقری - آکا
علیرضا خمسه
کاریکاتورهای بسیار زیبا از علیرضا باقری - آکا
علی دایی
کاریکاتورهای بسیار زیبا از علیرضا باقری - آکا
اکبر عبدی
کاریکاتورهای بسیار زیبا از علیرضا باقری - آکا
عادل فردوسی پور
کاریکاتورهای بسیار زیبا از علیرضا باقری - آکا
رضا شفیعی جم
پرویز پرستویی
منبع : آكاایرانکاریکاتورهای بسیار زیبا از علیرضا باقری - آکا
نوع مطلب : دنیای كاریكاتور، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
Painting a little girl with a flower 2015

Painting a little girl and a rabbit

Painting a little girl in a hat with a poppy flower

Painting a little girl with a flower

Painting little girl with a lily

http://www.shan2012.blogfa.com/

نوع مطلب : نقاشی های روز ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 مراسم اختتامییه هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر عصر روز ۸ اسفندماه با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید ملانوروزی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی فجر و جمعی از مسئولین و هنرمندان برگزار شد و برگزیدگان این رویداد هنری در بخش مسابقه، فجر ملی، مستندهای تجسمی و پژوهش معرفی شدند.

در این مراسم به رسم همه ساله جشنواره هنرهای تجسمی فجر در بخش مفاخر هنری از هنرمندان پیشکسوت و باسابقه کشور در شاخه‌های مختلف هنری تجلیل و تندیس طوبای زرین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به همراه مدالیوم این جشنواره به آنها اهدا شد.

در این بخش از استادان محمود فرشچیان نگارگر، نصراله افجه‌ای خوشنویس، لیلیت تریان مجسمه‌ساز، فخرالدین فخرالدینی عکاس، مصطفی عبدالهی گرافیست، بهمن رضایی کاریکاتوریست، ناصر پلنگی نقاش و محمدرضا دادگر تصویرگر؛ با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل به عمل آمد.

وزیر ارشاد در ابتدای این مراسم گفت: درود فراوان به همه هنرمندان متعهد و میهن‌دوست که با گام نهادن در ساحت قدسی هنر میراث دار هنرمندان ایران عزیز شده‌اند و درود بی‌کران به خادمان ساحت هنر که سال‌هاست در گمنامی و با فروتنی برای معرفی آثار هنرمندان کوشش می‌کنند که جشنواره هنرهای تجسمی فجر یکی از دستاوردهای آن‌هاست. امروز هنر به سمتی پیش می‌رود که نمی‌توان مرز مشخصی میان رشته‌های مختلف آن قائل بود. ترکیب هنرهای مختلف زمینه‌ساز تولید آثاری از هنرهای نو شده است. در جشنواره هشتم با این آهنگ که زمینه حضور هنرمندان و آثار ابداعی و ابتکاری آن‌ها فارغ از کلیشه‌های معمول فراهم آید، بجای تقسیم آثار در گرایش‌های مختلف هنر به معنای عام آن در اولویت قرار گرفت.

در ادامه این مراسم برگزیدگان به شرح زیر معرفی شدند:

برگزیدگان بخش مسابقه هشتمین جشنواره بین امللی هنرهای تجسمی فجر بدون رتبه

محمود آزادنیا، عماد الدین انوشیروانی، سونیا تمجیدی راد، رضا دالوند، فرناز دمنابی اصل، مریم حاجی حسینعلی، مهدی رزقی، وحید خضابی، فریبا دادگر، فرشید داودی، مینا علیزاده خوانساری، نسرین عبد شیخی، هاجر کمیلی، امیر فربد، نازنین مرتاض خو، انس کورتوویک (بوسنی هرزگوین)، مهدی محمدی، جاوید نیکپور، حبیب مرادی، فرزانه وزیری تبار، بهنام ولدوند، سید محمد یاسینی اردکانی،

برگزیدگان بخش فجر ملی به انتخاب انجمن خوشنویسان ایران و انجمن نگارگران ایران

نگارگری: زهرا پازوکی، زینب شاهی و نوشین نظری

خوشنویسی: میرحیدر موسوی، حبیب رمضان پور و مصطفی عابدینی

برگزیدگان بخش مستندهای تجسمی

بهترین مستند "اسبی که شیهه نمی کشد" محمدرضا عینی

بهترین کارگردان: محمود کرمی "زمان به وقت موسیو ستبون"

بهترین پژوهش: سید محمو افتخاری "استنساخ"

بهترین تصویر برداری: داود ملک حسنی و وحید ابراهیمی "راز خاک"

بهترین تدوین: محسن کردستانی" خانه‌ام خالیست"

جایزه ویژه هیات داوران: قاسم شیشه گری مستند "دیوار"

جایزه حمایتی مرکز گسترش سینمای مستند تجربی: مهدی رخشانی " خطوط ناپیدا"

لازم به ذکر است؛ هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از ۹ بهمن ماه سال جاری با برپایی نمایشگاه بخش مسابقه این رویداد با نگاه به هنر معاصر ایران در موسسه فرهنگی هنری صبا فرهنگستان هنر افتتاح شد و با استقبال گسترده علاقمندان به هنر روبرو شد.

این جشنواره در بخش "فجر و هنر ملی" میزبان آثار نگارگری و خوشنویسی بود که این نمایشگاه نیز در فرهنگسرای نیاوران برپا شد. نمایشگاه "گنج رضوان" با نمایش آثاری با موضوع امام رضا (ع) در موزه فلسطین، بخش فیلم‌های مستند تجسمی فجر در موزه هنرهای معاصر تهران و بخش همایش "هنر معاصر ایران و جهانی شدن" با حضور جمعی از هنرمندان و پزوهشگران از دیگر بخش‌های هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بود.

گفتنی است نمایشگاه این رویداد تا ۱۷ اسفندماه در موسسه صبا میزبان علاقمندان خواهند بود تا از آثار برگزیده این جشنواره دیدن کنند.

www.honaronline.ir

نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 نوزده نقاشی و طراحی فرخ آذری در فضاهای فیگوراتیو و انتزاعی، رازهایی از زندگی انسان معاصر را بازتاب می‌دهند که در فضایی ابهام آلود و تاویل‌پذیر مخاطب را به اندیشیدن وا می‌دارد. دست توانمند هنرمند در طراحی و موفقیت در ساخت فضای سوررئالیستی در نقاشی توجه دیدارکنندگان را جلب می‌کرد.

علی دایی، سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران که از همان آغاز نمایشگاه برای دیدن آثار فرخ‌آذری در گالری شیرین حضور یافته بود، آثار او را جالب توجه و تفکر برانگیز خواند و گفت: هر وقت فرصت کنم در رویدادهای هنری حاضر می‌شوم و از فکرهای نو و تثبیت نقاشان جوانی مانند خانم فرخ آذری خوشحالم.

فرخ‌آذری که نقاشی را به صورت آکادمیک تا مقطع فوق لیسانس هم خوانده، در حاشیه افتتاحیه نمایشگاهش گفت: کنش نقاشانه برایم اولویت دارد، اما اگر بخواهید در یک کلام تم آثارم را بیان کنم نقاشی‌ها به روزمرگی، تکرار و سیری ناپذیری انسان‌ها برای دست یابی به مادیات اشاره نقاشانه دارد، اما در نقطه مقابل در آثار طراحی تلاش کردم زایش، دگرگونی و تولد موجود جدید را به نمایش بگذارم.

او افزود: هویت کاراکترهای آثارم نامشخص است. در واقع تلاش کردم تعلیقی میان انسان و حیوان بودن را در موجودی تلفیقی ارائه دهم.

این دومین نمایشگاه انفرادی فرخ آذری‌ست، او در درباره استفاده از نمادهای معماری در آثار نقاشی گفت: معماری را بیشتر به عنوان نشانه‌ای از زندگی شهری در آثارم آوردم. در برخی از این آثار معماری نقبی به گذشته می‌زند و در جایی دیگر دورنمایی است از مادیات و وابستگی که آدم‌ها به زندگی شهری دارند.

این نمایشگاه که هفتم اسفند افتتاح شده تا 19 اسفندماه درگالری شیرین واقع در خیابان كریمخان زند، خیابان سنایی، كوچه  سیزدهم، پلاك5 پذیرای علاقمندان به هنر است.

www.honaronline.ir

نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ونسان ون‌گوگ از بزرگ‌ترین نقاشان هلندی است که تابلوهای "شب پرستاره" و "گل‌های آفتابگردان" او شهرت بین‌المللی دارند. قرار است فیلم زندگی این چهره هنری به‌نحوی بی‌سابقه و با همکاری 100 نقاش ساخته شود.

در این پروژه که برای نخستین‌بار در جهان انجام می‌شود، هر ثانیه از فیلم شامل 12 نقاشی است. این 100 هنرمند آثاری را با فضایی شبیه کارهای ونگوگ خلق می‌کنند و با کنار هم قرار دادن آن‌ها، زندگی این نقاش معروف پست‌امپرسیونیست را روایت می‌کنند.
به گزارش ایندیپندنت، تمام این 100 نفر به سبک آثار ون‌گوگ آموزش دیده‌اند. کارگردانی این فیلم را که به‌تازگی تریلر آن منتشر شده، "دوروتا کوبیلا" نقاش و فیلمساز لهستانی برعهده دارد. کوبیلا برای تهیه‌کنندگی فیلم "پیتر و گرگ" جایزه اسکار گرفته است.
فیلم زندگی خالق "شب پرستاره" شامل بیش از 120 نقاشی از خود ون‌گوگ است و داستان آن از 800 نامه او گرفته شده است. 100 نقاش حرفه‌ای و آموزش‌دیده از ژانویه تا آگوست سال جاری میلادی روی این پروژه کار می‌کنند.
ون‌سان ون‌گوگ، نقاش نامدار هلندی، اگرچه در زمان حیاتش در گمنامی کامل به‌سر برد، اما اکنون به‌عنوان یکی از تأثیرگذارترین نقاشان پست‌امپرسیونیست شناخته می‌شود. او در 30 مارس 1853 در زاندرت در ایالت برابانت هلند نزدیک مرز بلژیک به دنیا آمد. ون‌گوگ فعالیت هنری خود را به‌عنوان طراح و نقاش از سال 1880 و در سن 27 سالگی آغاز کرد.
برخی از مشهورترین کارهای او در دو سال پایانی عمرش خلق شدند، او فقط در دوماه پایانی عمرش، 90 نقاشی از خود باقی گذاشت. ون‌گوگ ابتدا از رنگ‌های تیره و محزون استفاده می‌کرد تا این‌که در پاریس با امپرسیونیسم و نئوامپرسیونیسم آشنا شد و این آشنایی پیشرفت هنری او را سرعت بخشید. او شیفته‌ نقاشی از کافه‌های شبانه، مردم طبقه‌ کارگر، مناظر طبیعی فرانسه و گل‌های آفتابگردان بود.
او در 29 جولای 1890 در سن 37 سالگی در میان کشتزارها، گلوله‌ای در سینه‌اش شلیک کرد و روز بعد درگذشت.
  منبع : www.hinaronline.ir

نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1394/12/1 :: نویسنده : شیما بختیاری

جالب ترین عکس نوشته های کاریکاتوری جدید


 

جالب ترین عکس نوشته های کاریکاتوری جدید


 

جالب ترین عکس نوشته های کاریکاتوری جدید


 

جالب ترین عکس نوشته های کاریکاتوری جدید


 

جالب ترین عکس نوشته های کاریکاتوری جدید


 

جالب ترین عکس نوشته های کاریکاتوری جدید

منبع :‌www.irannaz.com

نوع مطلب : دنیای كاریكاتور، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


منبع : http://www.shan2012.blogfa.com/

نوع مطلب : نقاشی های روز ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سرگذشت خالکوبی در ایران به اندازه درازای عمر تمدنی کشور است. روزگاری این خالکوبی‌ها برای جامعه زنان و روزگاری برای پهلوانان بوده و هرچه به دنیای معاصر نزدیک‌تر شده در میان جاهلان و اوباش‌ رواج پیدا کرده است.

شیر نیز نمادی از فرهنگ تمدنی ایران است و در جای جای تاریخ ایران می‌توان نقش و نقش‌واره شیران را در قامت مختلف دید. گاهی پنجه شیران بر ستون‌های تخت جمشید گره افکنده و گاهی شیرهای سنگی بر مزار مردگان نشسته‌اند.

با ادغام این دو بیان هنری که یکی در عالم نقش و دیگری در عالم حجم، یک جریان تاریخی و تمدنی مشترک را پشت سر گذاشته‌اند با تاریخ دوران قاجار، توانسته مجموعه آثار "خالکوبی‌" هنرمندانه صادق ادهم را شکل دهد.

صادق ادهم در آثار حجمی خود که با پاییه ماشه آنها را ساخته با خالکوبی تصویر رجال قاجار بر روی بدن این شیرها یک نوع روایت تصویری و توصیفی از برخی از چهره‌ها و شخصیت‌های معاصر کشور را با آثارش به نمایش گذاشته است. امیر کبیر، مهد اولیا، ناصرالدین شاه و.... شخصیت‌هایی هستند که بر بدن شیرها جای گرفته‌اند؛ اما هر یک از این شیران داستان جداگانه خود را دارند برخی استوار با خالکوبی شخصیتی که بر بدنش خالکوبی شد و برخی عجیب و ضعیف که باز بار معنایی شخصیت خالکوبی شده بر پیکره‌اش را به دوش می‌کشند.

این آثار حجمی که در نمایشگاه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر ارائه شده‌اند، توانسته‌اند نظر مخاطبان این رویداد هنری را به خود جذب کنند.

هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر این روزها در حالی نمایشگاه آثار خود را در برابر دید علاقمندان به هنر قرار داده که متفاوت‌تر از دوره‌های گذشته نگاه خود را به هنر معاصر و مفهومی اختصاص داده است.

برای دیدن آثار هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر می‌توانید همه روزه تا 17 اسفندماه به موسسه فرهنگی هنری صبا در خیایان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی، جنب ساختمان فرهنگستان هنر مراجعه کنید.

منبع : .www.honaronline.ir

نوع مطلب : مطالب خواندنی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 

 میکل‌آنژ از هنرمندان صاحب نام جهان و خالق مجسمه "داوود" از آنجا که در هنگام ساخت این مجسمه به سختی مشغول کار بود و وقت خرید نداشت خدمتکار بی‌سوادش را برای خرید به بازار می فرستاد. از این رو مجبور بود تا لیست خرید را برای او نقاشی کند!

لیست خرید میکل آنژ به خدمتکار بی‌سوادش متعلق به سال 1518 خانه موزه، کاسا بوناروتی، فلورانس، ایتالیا

میکل آنژ، نقاش، پیکرتراش، معمار و شاعر ایتالیایی است. وی در سال 1475 در ایتالیا زاده شد. میکل‌آنژ یکی از هنرمندان نابغه تاریخ و معروف‌ترین چهره رنسانس ایتالیا است. وی در تاریخ 18 فوریه 1564 در رم درگذشت و در فلورانس به خاک سپرده شد. اجرای کار پر اهمیت "مجسمه داوود" که بیشتر به یک معجزه در قانون تعادل شبیه‌است مشهورترین اثر اوست.

منبع : www.honaronline.ir

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 آخرین روز از بهمن ماه سال 94 روز پرکاری و پرشوری برای نشر ثالث بود. آدینه‌ای که پشت سر گذاشتیم گالری ثالث با نمایشگاه "وات د پاپ" به صورت رسمی به جمع گالری‌های تهران پیوست و شاهد حضور پرشور هنرمندانی چون سعید پورصمیمی، پرویز پورحسینی، آیدین آغداشلو، کامبیز درمبخش، شقایق فراهانی، مسعو فروتن، صابر ابر، بزرگمهر حسین‌پور، مهدی میامی، نیکی مظفری، اشکان خطیبی، هنگامه قاضیانی، فرح اصولی، گیزلا وارگا سینایی، بهمن فرمان آرا، محمدرضا غفاری، فاطمه معتمد آریا، احمد حامد، ایرج طهماسب، رخشان بنی‌اعتماد، رسول یونان، سید علی صالحی، حسین پاکدل، عاطفه رضوی، اسداله امرایی، احمد مسجدجامعی و هنرمندانی دیگر از فرهنگ، هنر و ادب ایران بود.

سینا جعفریه مدیر گالری ثالث و کیوریتور این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار هنرآنلاین درباره این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه یک کار گروهی و پاپ آرت است و گذری است بر پاپ آرت ایرانی که از 19 هنرمند آثاری به نمایش درآمده است. در مجموع 30 اثر به کیوریتوری خودم به نمایش گذاشته شده که به مدت دو هفته پذیرای علاقمندان به هنر پاپ آرت است.


وی درباره انتخاب عنوان نمایشگاه افزود: یک اسم فانتزی، از تلفیق کلمه‌های پاپ و ماندگار است . ضمن این که قصد داریم این نمایشگاه را به صورت هرساله برگزار کنیم. در واقع این نمایشگاه یک میکس مدیاست از مجسمه، نقاشی، کاریکاتور، تصویرگری و... که هنرمندانی از سن‌های مختلف را در کنار هم قرار داده است. هنرمندان جوان در کنار هنرمندان پیشکسوت قرار گرفته‌اند و آثارشان در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

مدیر گالری ثالث در ادامه درباره برنامه‌های آتی این گالری عنوان کرد: این نمایشگاه دو هفته برپا خواهد بود و بعد از آن جلسه نقد و بررسی از نمایشگاه خواهیم داشت. 14 اسفند نمایشگاه بعدی گالری ثالث افتتاح خواهد شد که در حوزه نقاشی است به نام "پزشک احمدی" که آثار 10 هنرمند با کیوریتوری علیرضا چلیپا به روی دیوار می‌رود. بعد از آن یك نمایشگاه انفرادی از مسعود كشمیری برپا می‌شود. نمایشگاه دیگرمان ویكتور وازارلی است كه 120 اثر از این هنرمند به ایران می‌آید تا به نمایش گذاشته شوند. نمایشگاه عکس‌های گلاره کیازند از فیلم "شیرین" عباس کیارستمی که همگی پرتره هستند نمایشگاه بعدی ما خواهد بود و کل فروش آن تماما صرف امور خیریه می‌شود.

جعفریه اظهار کرد: برای ما مهم است در عرض مدت کوتاهی جنبش راه بیندازیم. آخرین جنبش ما مكتب سقاخانه بوده است. بعد از آن هم شاهد كپی خیلی از كارهای خارجی دست دوم و دست سوم بوده‌ایم.

جعفریه اظهار كرد كه پاپ آرت هنر مورد علاقه‌اش است و به همین دلیل اولین نمایشگاهی كه در این گالری برپا کرده، به این جریان هنری اختصاص داده شده است. او اضافه كرد: الگوی ما در طراحی این گالری تیت مدرن لندن و گالری‌های روز دنیاست.

وی همچنین یكی از برنامه‌های آینده این گالری را تعویض هنرمند یا Exchange Artist معرفی كرد: با گالری‌هایی در لندن، پاریس و دوبی مذاكره كرده‌ایم تا ضمن نمایش آثار هنرمندان آنها، هنرمندانی كه با گالری ما همكاری می‌كنند، آثارشان در این گالری‌ها به نمایش گذاشته شود. بعد از آن در نظر داریم شعبه ثالث را هم در این سه شهر تاسیس كنیم.

جعفریه همچنین از راه‌اندازی حراجی با عنوان "حراج كالكتورها" در برنامه سال آینده این گالری خبر داد: این نوع حراج برای اولین‌بار است كه در ایران برگزار خواهد شد. ما برای فروش یك اثر سقف قیمت می‌گذاریم و با این حركت می‌خواهیم مجموعه‌داران جوان را افزایش دهیم. سایت گالری هم از زمانی كه نمایشگاه دوم ما برپا شود، آغاز به كار می‌كند.

گالری ثالث در اولین گام خود با نمایش آثار هنرمندانی چون جواد آتشباری، فرشاد آل خمیس، علی آل حسینی، آیدا باشی، سپهر بختیاری، مسعود جزنی، بزرگمهر حسین پور، حامد حکیمی، کامبیز درمبخش، مهدی درویشی، زرتشت رحیمی، المیرا روزبه، پرویز روزبه، علی زعیم، قدرت الله عاقلی، کیانوش معتقدی، سپهر مصری و مهدی میرباقری کار خود را آغاز کرد و به جمع گالری‌های تهران پیوست.

گفتنی است، این نمایشگاه تا 14 اسفند ماه درگالری ثالث واقع در خیابان کریم خان زند، بین ایرانشهر و ماهشهر، شماره 148 پذیرای علاقمندان به هنر پاپ آرت است.
منبع :  www.honaronline.ir
نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic