نمایشگاه شناخت هنر نقاشی
" هنر جهانی مدیون سرزمین ماست." مقام معظم رهبری
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : شیما بختیاری
نویسندگان
نظرسنجی
میزان رضایت شما از وبلاگ در چه سطحی است؟
1393/08/28 :: نویسنده : شیما بختیاری
با سلام حضور دوستان
نقاشی زیر از اثار بنده و جهت ارائه به حضور شما تقدیم میشود.
لطفا در صورت تمایل و خرید پیشنهاد خود را در  قسمت نظرات برای بنده ارسال بفرمایید.
سپاسگزارم

نوع مطلب : نقاشی های من، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نقاشی های رنگ روغن رمز و رازهای بزرگی دارند و در ذهن بسیاری از افراد، این روش نقاشی با اعتبار تر از دیگر نقاشی ها است. همچنین لذت کار با رنگ روغن غیر قابل انکار است . رنگ های خالص روغنی با رایحه ای خوش واقعاً خوشایند هستند.
طی چند مطلب گذشته شما را با نکات ریز نقاشی با رنگ روغن آشنا کردیم. در مطالب قبل نکاتی در مورد انواع رنگ ها و انواع روغن ها و وسایل مورد نیاز برای نقاشی رنگ روغن ارائه دادیم. در این مطلب نیز به نکاتی در خصوص چند تکنیک رنگ روغن اشاره می کنیم.

تکنیک ها

آلا پریما: (alla prima)

آلا پریما یا خیس روی خیس یک اصطلاح ایتالیایی است و به معنی رنگ مستقیم است . به این صورت که رنگ را به طور مستقیم روی کرباس بوم قرار می دهیم ، این سبک بدون رنگ های زیر سازی است ، یعنی رنگی در زیر کار نیست که بخواهیم خشک شود پس در این سبک کار خیلی زود تمام می شود.

ایمپاستو: (Impasto)

استفاده از یک لایه ضخیم از رنگ که بافت قلم مو یا کاردک نقاشی را حفظ می کند.

کاردک نقاشی:

با استفاده از کاردک نقاشی می توان یک لایه بافتدار از رنگ را اعمال کرد. عدم کنترل دقیق در استفاده از کاردک مشکل خاصی بوجود نمی آورد و می توان به راحتی با رنگ ها بازی کرد و طرح مورد نظر را بوجود آورد اما همین کار با قلمو بسیار سخت است. لذت نقاشی با این سبک بسیار جالب است حتماً امتحان کنید.

رنگ زمینه:

روی سطحی که دارای ته مایه رنگ است رنگی با کنتراست بیشتر برای لایه بعدی استفاده کنید، به این معنی که دو رنگ متضاد روی هم قرار گیرند. رنگ زمینه در رنگ روغن بسیار مهم است.

زیر سازی: (Underpainting)

نقاشی را با رنگ کم ( لایه ای نازک) شروع کنید تا خیلی زود خشک شود (مانند یک لایه خاک) و این کار باید قبل از اضافه کردن رنگ های اصلی طرح و سایر جزئیات روی بوم انجام شود ، دقیقا به معنای زیر سازی.

پولیش:

پولیش یک لایه شفاف روی رنگ های خشک شده است. از یک پولیش متوسط با شفافیت بالا استفاده کنید. در این قسمت کار صبر و دقت زیادی باید داشته باشید. پولیش ها اکثراً به صورت اسپری هستند.

ایجاد عمق: (Scumbling)

یک لایه از رنگ را روی رنگ های خشک و یا کمی خشک قرار دهید، این کار اجازه می دهد که رنگ زیرین کمتر به چشم آید. با توجه به سلیقه نقاش این تکنیک یا به صورت خطی انجام می شود و یا به صورت نقطه ای و خالدار. با این کار به آن قسمت از نقاشی عمق می دهید و رنگی متفاوت در آن بوجود می آورید.

قلموی خشک: (Drybrush)

با استفاده از قلموی خشک مقدار کمی رنگ  را به آرامی روی سطح بافت دار نقاشی بکشید.

چند نکته ایمنی:

بسیاری از رنگدانه های سنتی که در رنگ روغن استفاده می شوند خطرناک است، به طور خاص، برخی از آنها حاوی سرب ، کادمیوم و کبالت هستند. رنگ هایی که روی آنها CL (برچسب توجه) از مؤسسه مواد هنر و خلاقیت(ACMI) حک شده است ، باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرند و به دستورالعمل آنها توجه شود.
حلال هایی مانند تربانتین و الکل های معدنی در فضای اتاق تبخیر می شوند، بنابراین شما باید در محلی با تهویه خوب کار کنید نه در فضای کاملاً بسته . حلال ها قابل اشتعال هستند و نباید در نزدیکی شعله قرار گیرند؛ آنها را در ظروف در بسته نگه داری کنید .
در هنگامی که نقاشی می کشید از خوردن، نوشیدن و یا سیگار کشیدن اجتناب کنید. از اسپری رنگ استفاده نکنید ، مگر اینکه در یک اتاق با تهویه بسیار عالی باشید و حتماً از ماسک استفاده کنید.

http://www.esfahanemrooz.ir
نوع مطلب : ابزار ها و تكنیك ها ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
هنر نقاشی دو شاخه اصلی دارد ، واقعگرا و غیر واقعگرا که همان هنر انتزاعی و یا تجرید است.
اساس هنر تجریدی( آبستره) در حقیقت این اعتقاد است که ارزش های جهانشناختی در رنگ و شکل خلاصه می شود و به طور کلی ربطی به مضمون نقاشی یا پیکره سازی ندارد.
کلیه آثار آبستره از نوع نقاشی، صرفاً برای دیدن و تماشا کردن و از نوع آثار حجمی، صرفاً برای لمس کردن نه برای لذت بردن و به خاطر سپردن ساخته می‌شوند؛ بنابر این هیچ‌ یک از مخاطبان نباید در مواجهه این آثار انتظار رؤیت یک صفت اخلاقی یا یک فضیلت معنوی را داشته باشند؛ زیرا هنرمندان این‌گونه آثار بدون در نظر گرفتن هیچ‌گونه قصد و موردی به خلق آن دست می‌زنند به همین دلیل آثار آبستره هرگز مشمول نقد منطقی نمی‌شوند.
در این مطلب ما آموزش یک طرح آبستره را ارائه می دهیم و مرحله به مرحله با هم پیش می رویم.
برای شروع کار ما نیاز به یک عکس به عنوان مدل داریم( البته حرفه ها می توانند از مدل طبیعی استفاده کنند) ما در نقاشی می خواهیم احساسمان را از زیبایی بیان کنیم پس نگران چیز خاصی نباشید که حتماً باید مهارت کافی برای کشیدن طرح داشته باشید. در این آموزش ما هر آنچه که در اطرافمان می بینیم نقاشی می کنیم. مثلاً شما می توانید از گل رز باغچه یا کفش کودک نقاشی کنید.
وسایل لازم:

خط کش برای برش کاغذ
کاغذ گرم بالا
تخته شاسی
قلمو سر گرد و پهن
رنگ اکلیریک (رنگ های مورد نیاز طرح )
پارچه برای پاک کردن قلمو حین کار
کاتر برای برش کاغذ به اندازه دلخواه
مراحل کار:

1- عکسی که دارای جزئیات زیادی نیست را انتخاب می کنیم. من یک عکس از باغچه خانه ام گرفتم.


2- در برنامه فتو شاپ عکس را کرپ کردم تا جزئیات اطراف آن حذف شود.نکته: برای راحتی کار می توانید در همان برنامه فتوشاپ عکس را تقسیم بندی کنید، به سه ستون و دو سط( مانند تصویر). با تقسیم بندی ، کشیدن طرح و تمرکز روی مناطق راحت تر انجام می شود.
صفحه کاغذ را مطابق با عکسمان برش می دهیم و همان تقسیم بندی را با مداد به صورت کمرنگ پیاده می کنیم.3- در کشیدن نقاشی های انتزاعی همانطور که گفته شد به جزئیات توجه نمی کنیم، مثلاً در این طرح تنها قسمت های برگ هایی که زیاد توجه را جلب می کند، پله چوبی و گلدان سفالی کشیده می شود . من از چند دایره برای برگ ها استفاده می کنیم و دایره ها را تکرار می کنم، البته کمی تفاوت بین دایره ها قائل می شوم. حال گلدان مکعبی را در قسمت بالا و چوب زیر گلدان را می کشم.
الان نوبت رنگ کردن است. من از دو رنگ استفاده می کنم، صورتی تیره و سبز طلایی. مانند تصویر برگ ها و زمینه را رنگ می کنم.4- حال با همان رنگ ها مقداری سایه به کار می دهم تا برگ ها خود را بهتر نشان دهند. سعی کنید طیف رنگی طرح را زیاد گسترده نکنید.5- در نهایت نوبت دورگیری است ، البته نه خیلی دقیق. در این حالت دورگیری تقریباً ضخیم برای هر برگ و گلدان انجام می دهم .نقاشی ما حاضر شد ، با یک قاب ساده چوبی می توان اثری زیبا را به یادگار گذاشت.

 http://www.esfahanemrooz.ir/
نوع مطلب : ابزار ها و تكنیك ها ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
در مطلب زیر به تفاوت بین سایه های جسمی و محوی اشاره می کنیم.
همیشه سایه ها مانند هم نیستند. در واقع ما دو نوع سایه که بسیار متفاوت از هم هستند داریم ، سایه های جسمی و محوی. شناسایی این سایه ها با آنچه در نقاشی به عنوان"سایه" می کشیم متفاوت است . در ادامه مطلب ما به این تفاوت اشاره می کنیم.

سایه های جسمی چیست؟
آنچه که ما به عنوان سایه می شناسیم را سایه اجسامی یا جسمی می نامیم . این مدل سایه زمانی بوجود می آید که چیزی منبع نور را مسدود کند. به عنوان مثال، سایه یک درخت که توسط نور خورشید بوجود می آید، و روی زمین می افتد. و یا سایه ای که از یک سیب روی میز می افتد. یا سایه بینی که روی گونه می افتد.

این نوع سایه تیره تر از نوع دیگر است، چرا که توسط منبع نور مسدود شده ایجاد می شود. و لبه های آن کاملاً مشخص است. اما مهم است که به یاد داشته باشید که سایه اجسام ، یک چیز جامد نیست که از شی که ایجاد شده است بیشتر باشد.

سایه های محوی چیست؟
این سایه از روی جسمی که به طور غیر مستقیم منبع نور را می گیرد بوجود می آید. و یا آنچه که شما ممکن است به عنوان بخش هایی از جسم در سایه ببینید باشد ، چرا که نور مستقیمی روی آن نمی تابد. من گاهی اوقات می شنوم که این سایه ها به عنوان یک منطقه از "فقدان نور" هستند، که فکر می کنم این باعث یک تمایز خوب از آنچه ما به طور کلی به عنوان "سایه" تجسم می کنیم باشد.

سایه های محوی همانطور که از اسمش پیداست دارای لبه های نرم تر و یا کمتر تعریف شده است. همچنین روشن تر از سایه های جسمی است، زیرا این سایه توسط نور بوجود می آید اما نه مانند سایه ای که از بلوکه کردن نور اصلی است. سایه های محوی نامحسوس و ظریف هستند، و برای ساخت سایه های سه بعدی ضروری هستند. تغییرات در سایه های محوی نیاز به مشاهده بسیار دقیق دارد ، اغلب دوبینی در این موضوع به شما کمک می کند تا آنها را با وضوح بیشتری ببینید. اگر اکثر اجسام در نور مستقیم قرار دارند، سایه شکلی به صورت بسیار جزئی در طرح ظاهر می شود.
به عنوان مثال، یک گلدان روی میز، که نور مستقیم در حدود ساعت 2 به آن می تابد. لبه بالایی این گلدان در نور مستقیم است و یک سایه جسمی بوجود می آورد اما بخش های دیگر این گلدان که در نور مستقیم قرار ندارند سایه های محوی را بوجود می آورند.
چند نکته:
دوبینی در یک موضوع نقاشی و تشخیص سایه ها کمک می کند تا مناطق روشن و تاریک واضح تر دیده شوند. به این صورت که با چشمانی نیمه باز به جسم نگاه کنید.

به یاد داشته باشید، سایه ها " سیاه" نیستند. در هنگام نقاشی از تن های تیره تر برای درست کردن سایه استفاده کنید.

 http://www.esfahanemrooz.ir
نوع مطلب : ابزار ها و تكنیك ها ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مغز مداد رنگی بر خلاف مغز مداد گرافیتی، درجه بندی زیادی از نظر سختی ندارد و نسبتاً نرم است . تقریباً به جز کاغذ گلاسه، از هر کاغذی می توان برای مدادرنگی استفاده کرد. البته بسته به بافت کاغذ، مدادرنگی اثر متفاوتی از خودش به جا می گذارد.
در تکنیک با مداد رنگی می توان از سه رنگ اولیه استفاده کرد، و یا از هفتاد و دو رنگ مختلف .برای کار با مدادرنگی سبک های مختلفی وجود دارد از جمله:
شیوه خطی: که اثر با استفاده از خط هایی در جهت های مختلف شکل می گیرد، می توانند موازیِ هم، متقاطع و یا روی هم و.. باشند. نقاش با استفاده از این خط ها، سایه روشن، درجات تیرگی روشنایی و کنتراست، اثر را تنظیم می کند.
شیوه سایه‌پردازی: در این شیوه خط‌هایی که با مدادرنگی رسم می‌شوند کاملاً روی هم قرار می گیرند و محو می‌شوند تا رنگ آمیزی اثر پیوسته شود. به این ترتیب سایه روشن، درجات تیرگی روشنایی و حجم‌ها شکل می‌گیرند.
شیوه خراش
شیوه شیار اندازی
شیوه سفید کردن

در این مطلب به شما تکنیکی یاد می دهیم که پس از رنگامیزی ، دو مرز رنگ را چگونه محو کنیم. این کار با استفاده از حلال ها صورت می گیرد.

در مداد رنگی، زیر سازی شامل پایه رنگ طرح است. اصولاً کاغذ ها داری بافتی هستند که به ما اجازه نور پردازی نمی دهند . برای رفع این مشکل از حل کننده یا آب استفاده می کنیم. این تکنیکی است که برجستگی ها و بافت کاغذ را خراب نمی کند، بنابراین شما می تواند لایه های بعدی مداد رنگ را با خیال آسوده اضافه کنید.
شما می توانید از مداد رنگی هایی که بر پایه روغن و یا موم هستند و با رنگ پایه طرح همخوانی دارند استفاده کنید مانند کرم، زرد و حتی برای نقاشی آسمان از آبی استفاده کنید. سپس آنرا با حل کننده محو کنید. قبل از اینکه این کار را روی طرح اصلی پیاده کنید در قسمت بالای کاغذ دو رنگ را کنار هم بگذارید و بین آنها را محو کنید، ببینید آن چیزی هست که می خواهید یا نیاز به مقدار بیشتری برای صاف کردن دارد. بهتر است مقداری از این ناهمواری کوچک روی کاغذ را برای لایه ها یا رنگ های تیره تر نگه دارید. حل کننده ها برای زیر سازی بهترین ماده و در پخش کردن رنگ هم کمک کننده هستند.

تأثیر حل کننده ها بر نقاشی های مداد رنگ

حلال های متفاوت به مداد رنگی هایی که بر پایه موم و یا روغن هستند واکنش نشان می دهند در ادامه به چند حلال اشاره می کنیم:

• Bestine ماده حل کننده ای پایه تینر دارد، خیلی زود خشک می شود، سطح و حتی لایه هایی از رنگ را صاف و نرم می کند ، بهترین ماده برای استفاده در مناطق ظریف و کوچک است. ( مارک های دیگری غیر از Bestine واکنش های متفاوتی در مداد رنگی دارندف قبل از استفاده از واکنش آن ها مطمئن شوید. )


• Turpenoid ، که خودش به عنوان تربانتین بی بو شناخته شده است ، استفاده از این ماده برای مناطق وسیع مناسب است ، زیرا زمان زیادی لازم است تا کاملاً خشک شود.


• الکل در حالی که آن را میریزید سطح را صاف می کند. بر خلاف Bestine و Turpenoid ، الکل به طور کامل حلال مداد رنگی نیست، اما اثر دانه ای دارد .


حلال هایی که شما می توانید استفاده کنید

حلال ها ماده بیندر مداد رنگ که در موم و یا روغن مداد رنگ است را حل می کنند و اجازه می دهد رنگدانه ها به اطراف پخش شوند . همه انواع حلال ها در مداد رنگ تأثیر دارند Bestine که با تینر است، Turpenoid ( یا turpentine) ، ایزوپروپیل الکل، روغن های معدنی ، سفید کننده ها، مایع سبک تر ، پاک کننده ها به عبارتی هر چیزی که به عنوان حل کننده از آن استفاده می شود برای اینکار کاربرد دارد. هر حلالی دارای ویژگی های مختلفی است : چگونه چسب را حل می کند، چگونه بر روی رنگ پخش می شود ، چگونه جذب می شود یا واکنشش روی سطح کاغذ به چه صورت است و سرعت تبخیر یا خشک شدن آن چگونه است ، و همچنین در هر لحظه یک نتیجه متفاوت نشان می دهند ( در ادامه مطلب نگاهی به تصاویری از اثر حلال ها در رنگ مداد رنگ بیندازید). استفاده از این حلال ها بستگی به مقداری دارد که شما روی طرح می ریزید.
استفاده از حلال های با گوش پاک کن به شدت رنگ را با سطح ترکیب می کند در حالی که قلمو اثر کمتری بر آن دارد . حلال ها باید فقط با قلمو یا برس های ارزان قیمت مصنوعی بکار روند ، زیرا ماهیت خورندگی دارند و امکان خراب شدن قلموی شما وجود دارد.
گفتنی است، در مغزی مداد رنگی به جای گرافیت از رنگ دانه استفاده می کنند و برای نرم شدن آن از موم های مخصوص استفاده می شود.

نویسنده : سَویّا رضایی
نوع مطلب : ابزار ها و تكنیك ها ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

آموزش کشیدن یک راهرو

نقاشی پرسپکتیو

 پرسپکتیو یا دور نمایی تکنیکی در طراحی است تا بُعد را در صفحه ای صاف نشان دهد. فرم های بسیاری استفاده می شود مانند، یک بعدی، دو بعدی، سه بعدی، دید چشم پرنده ، چشم کرم و ...  در این آموزش، رسم صحنه ای از راهرو در مسیری شطرنجی ارائه می شود. یکی از ترسیم های پرسپکتیو، طراحی چشم اندازی است که یک نقطه محو در صفحه باشد و خطوط به موازات یکدیگر به آن نقطه ختم شوند.

1-    با ایجاد یک نقطه محو به شکل "X" در مرکز کاغذ طرح را آغاز می کنیم. سپس از مرکز به سمت لبه های کاغذ می رویم، امکان دارد که از همین خط ها در طرح اصلی نقاشی استفاده شود. رسم این خطوط اهمیت زیادی دارد زیرا بعد طرح را نشان می دهد.

2-      در مرحله بعد  یک سری خطوط عمودی به عنوان پایه در سمت راست رسم می کنیم.  این کار را ادامه می دهیم تا به مرکز یا نقطه X وسط صفحه  برسیم.
3-    برای سمت چپ نقاشی یک سری خط و پایه نیز رسم می کنیم و چندین خط عمودی هم اضافه می کنیم. به یاد داشته باشید که مجدداً باید به نقطه وسط صفحه برسیم.
4-     در این مرحله با استفاده از حالت شطرنجی سقفی برای طرحمان می کشیم.
5-    مرحله بعدی کشیدن یک خانه در سمت چپ و یک ساحل آرام در سمت راست است.
6-    در نهایت با برجسته سازی برخی خطوط نقاشی را تمام می کنیم.


7-    از جوهر و یا هر وسیله نقاشی دیگر خط هایی که می خواهیم را پرنگ می کنیم و وسط صفحه را به خاطر اینکه از ما دور هستند تیره و جلوی صفحه را چون به ما نزدیک هستند روشن نشان می دهیم.

مراحل بالا روش کشیدن یک پرسپکتیو ساده از منظره است. برای کشیدن پرسپکتیوهای وسایل نیز نکات گفته شده را رعایت می کنیم، مانند کشیدن یک میز تحریر.

منبع: wikihow
نوع مطلب : مطالب خواندنی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یک ایده جالب برای سرگرم کردن بچه ها و آموزش مفاهیم فیزیک :

تعدادی از مداد شمعی های قدیمی و نصفه شده را بیاورید و آنها را روی یک سمت کاغذ تا شده ای رنده کنید لایه دیگر را روی مداد شمعی های رنده شده قرار دهید و حالا از زیر با سشوار به آن حرارت دهید. پس مدتی پودر ها از حالت جامد به مایع تبدیل می شوند  و روی کاغذ پخش می شوند این مایع پس از خاموش کردن سشوار سریعا به حالت جامد برمی گردد و شما یک تصویر زیبا با قوانین فیزیک خلق کرده اید.

 

            

منبع :‌http://homemadeactivitis.persianblog.ir/


 
نوع مطلب : ابزار ها و تكنیك ها ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آموزش ویدئویی ایجاد افکت تایپوگرافی بر روی چهره به زبان فارسی در فتوشاپ + پروژه و فایل های مورد نیازدر این آموزش فتوشاپ با استفاده از نرم افزار کاربردی ادوبی فتوشاپ (Adobe Photoshop) ، شما می توانید با استفاده از ابزار های موجود در این نرم افزار ، متن مورد نظر خود را به زیبایی و با صورت های مختلف، همراه با جزئیات بر روی چهره ایجاد کنید. این افکت به اصطلاح، تایپوگرافی نام دارد. 


"توجه این آموزش در سطح پایه تا پیشرفته به صورت کامل و به زبان فارسی تهیه شده است"


منبع: www.persianGFX.com امتیاز:
حجم فایل: 69 مگابایت

دانلود آموزش

رمز فایل: www.persiangfx.comنوع مطلب : فتوشاپ و کورل دراو، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دانلود کتاب الکترونیکی مدل وسایل های متنوع، وسایل خانه، وسایل تزئینی و طراحی صنعتی - 1000 Product Designs Eric Chan Ecco

در این بخش شاهد نمونه های دیگر از کتاب الکترونیک با موضوع ابزار و لوازم خانگی، وسایل تزئینی و ابزار مورد استفاده روزمره می باشید، این تصاویر با فرمت PDF ذخیره شده و با کیفیت بالایی بر روی سایت قرار گرفته شده است.


منبع: www.persiangfx.com


امتیاز:
حجم فایل: 71.5 مگابایت

دانلود لینک مستقیم

رمز فایل: www.persiangfx.comنوع مطلب : معرفی كتاب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
در هر شغلی، طراحی برند بسیار مهم است. محبوب کردن و مردمی نمودن برند و ماندگار کردن آن در ذهن مشتریان بالقوه، مزایای زیادی دارد. نتایج تحقیقات نشان می دهد که رنگ آمیزی طرح برند، قدرت درک و تشخیص بیننده را تا 80% بالا می برد. به همین دلیل مشاغل و سازمان ها رنگ برند را به دقت انتخاب می نمایند. رنگ ها می توانند به طور ناخودآگاه بر روی شما تأثیر بگذارند تا هر برند را با یک رنگ خاص بشناسید. مثلاً برای مک دونالد زرد و نوکیا آبی.
در نظر گرفتن یک رنگ آمیزی منسجم برای برند مهم است زیرا می تواند به شما کمک کند تا در نظر مشتریانتان از بقیه برندها برجسته تر باشید. پس اگر در نظر دارید یک برند طراحی کنید، اهمیت انتخاب رنگ ها را نادیده نگیرید. رنگ آمیزی برند مزایای زیادی دارد که در این جا به آن ها اشاره می کنیم:

- رنگ آمیزی در نگاه اول تأثیر زیادی بر روی مشتری می گذارد: زمانی که برند یا محصولی را برای ارائه به بازار آماده می کنید، باید سعی کنید تأثیر زیادی در ذهن مشتریان داشته باشد. هیچ کس الزامی برای خریداری محصول شما ندارد. با این حال، اگر یک رنگ منحصر به فرد انتخاب کنید، برند شما برای مدت زمانی طولانی در ذهن مشتریان ماندگار خواهد شد و این ممکن است به خریداری محصول منجر شود.- استعمال رنگ های صحیح و به جا، جلب توجه می کند: آیا می دانستید که با تغییر دادن رنگ می توانید فروش محصول را بالا ببرید؟ رنگ ها می توانند توجه مشتری را به خود جلب نمایند. یکی از واضح ترین نمونه های این مورد، فروش 10 میلیون بطری از سس کچاپ Heinz تنها در 7 ماه است.- رنگ ها می توانند هویت برند را تغییر دهند: انتخاب رنگ مناسب می تواند یک برند را خلق نموده یا آن را تخریب نماید. گاهی اوقات، شرکت ها تمایل دارند رنگ برند خود را که می تواند تأثیر عمیقی بر روی ذهن مشتریان داشته باشد، تغییر دهند.- درجه رنگ صحیح می تواند حافظه را ارتقاء دهد: بر اساس نظریه روانشناسان، رنگ ها می توانند به ذهن انسان کمک کنند تا فعالیت کند و تصاویر را به خاطر بسپارد. بنابراین، مردم مایلند لوگوها و آرم های رنگی را به ذهن بسپارند.در زمان انتخاب رنگ برای برند، کورکورانه تصمیم نگیرید. با این حال باید تصویر شرکت و نوع فعالیت آن را بررسی نموده و رنگی که مناسب تر است انتخاب کنید. باید بدانید که تمام رنگ ها از نظر بیننده باهم یکسان نیستند. به همین دلیل باید قبل از انتخاب رنگ برای برند، بازار را مورد ارزیابی قرار دهید. ولی نباید بیش از حد وسواس نشان دهید. مطمئن شوید که رنگ اصلی و تعدادی رنگ مکمل (در صورت نیاز) را انتخاب کرده اید. پس می توان گفت که با در نظر گرفتن فونت صحیح و مناسب، لوگوها و آرم ها، رنگ ها می توانند تأثیر زیادی بر اثربخشی تبلیغات و بازاریابی محصول داشته باشند.

منبع :‌www.persiangfx.com
نوع مطلب : رنگ ها در نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دانلود نرم افزار ساخت قاب عکس - Odin Frame Photo Creator 7.6.3

ویرایش عکس ها و ایجاد عکس های قاب شدهFrame Photo Creator نرم افزاری قدرتمند در زمینه ساخت قاب عکس های دیجیتالی که شما را قادر به گرفتن عکس بر روی کامپیوتر خانگی خود و همچنین ویرایش، چاپ و دستکاری عکس های دیجیتال برای بهبود کیفیت عکس می سازد. Frame Photo Creator با در اختیار داشتن یک ویرایشگر عکس به شما کمک می کند تا برخی از ویرایش های ساده تصاویر نظیر تنظیم رنگ و وضوح، چرخاندن و بریدن بخش های دلخواه را به سادگی انجام دهید. این برنامه علاوه بر در اختیار داشتن بیش از ۱۵۰ فریم زیبا در دسته بندی های مختلف، قابلیت وارد کردن فریم های بیشتر و یا اضافه کردن پشت زمینه های مورد نظر شما را نیز در اختیارتان قرار داده است.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Odin Frame Photo Creator:
- داشتن حالت عکس و حالت دوربین دیجیتال
- شامل هزاران قاب و  اضافه کردن فریم های شخصی خود
- اضافه کردن صورت خنده دار به عکس
- اضافه کردن پس زمینه برای عکس
- قابلیت ویرایش عکس در بسیاری از زمینه ها مثل تغییر رنگ، تغییر مکان
- وارد کردن قاب، عکس ، عکس پس زمینه
- تغییر و به تعیین اندازه عکس قبل از چاپ
-  قابلیت ذخیره عکس ها
- قابلیت چاپ عکس ها
- استفاده آسان از نرم افزار
- و ...

قیمت: 19.95 دلار آمریکا
حجم فایل: 20.2 مگابایت

دانلود - لینک مستقیم

رمز فایل: www.persiangfx.comنوع مطلب : نرم افزار های نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1.تصویر چهره ادل بلوچ وبئر portrait of Adele Bloch- Bauer: این تابلو نقاشی درسال 1907توسط گوستاو كلیمت هنرمند نمادگرای اتریشی كشیده شده است. رونالد اس لودر در ژوئن 2006تابلو مذكور را به قیمت 135میلیون دلار خریداری كرد و از آن پس تصویر ادل بلوچ بوئر در نمایشگاه شخصی این سرمایه دار در معرض نمایش عموم قرار گرفت.
 
 
2.پسری با پیپ Garcon a la pipe: تابلوی پسری با پیپ اثر ارزشمند پابلو پیساكو است كه در سال 1905توسط این نقاش، پیكرتراش و طراح اسپانیایی بر روی بوم آمد. پیكاسو در زمان نقاشی این تابلو فقط 24سال سن داشت. تابلو پسری با پیپ در می 2004 وطی یك حراجی با قیمت 104میلیون دلار به فروش رسید. یادآور می شود پیكاسو به همراه ژرژ براك نقاش فرانسوی، سبك كوبیسم را پایه گذاری كرده است.
 
 
 
3.دورامار با گربه dora maar with cat: این تابلو اثر دیگری از پیكاسو است كه درسال 1941 نقاشی شده و تصویر زنی كه یك گربه بر شانه آن نشسته را نشان می دهد. تابلو مذكور طی یك حراجی در مارس 2006 به قیمت 2/25میلیون دلار فروخته شد.
 
 
 
 
4.پرتره دكتر گاشه portrait of dr gachet: اثر جاودان وینسنت ون گوك نقاش نامدار هلندی كه درسال 1890 نقاشی شد. هرچند ون گوك در زمان حیاتش چندان شناخته شده نبود و در تمام طول عمر فقط یك تابلو به نام تاكستان سرخ را به فروش رساند، اما پس از مرگ نقاشی های وی در فهرست گرانقیمت ترین تابلوهای جهان قرار گرفت. یك تاجر ژاپنی درمارس 1990 پرتره دكتر گاشه را 5/82میلیون دلار خریداری كرد و اظهار داشت مایل است تابلوی مذكور نیز در هنگام مرگ با وی سوزانده شود سرانجام تاجر ژاپنی درگذشت اما تابلو از خطر سوزانده شدن نجات یافت.
 
 
5.رقص در مولن bal au Moulin: تابلو رقص در مولن اثر پیرآگوست رنوار نقاش فرانسوی درسال 1876خلق شد. از دیگر آثار مشهور این نقاش می توان به آسیاس گالت و ضیافت شام اشاره كرد هر چند هیچ كدام به اندازه رقص در مولن گرانقیمت نبودند این تابلو درمی 1990 طی یك حراجی 78میلیون دلار فروخته شد.
 
 
 
6.كشتار بیگناهان massacre of the innocents: پیتر پل روبنس نقاش آلمانی درسال 1611 میلادی این تابلو را به تصویر كشید و سرانجام برای تابلو كشتار بیگناهان مبلغ 7/76 میلیون دلار تعیین شد. موضوع كارهای روبنس بیشتر پرتره، منظره و صحنه های تاریخی مذهبی بوده است وكشتار بیگناهان نیز الهام نقاش از داستانی در انجیل است.
 
 
 
7.پرتره بدون ریش ون گوك portrait da lartiste sans barbe: ون گوك در زمان حیات ده ها پرتره شخصی از خود كشید اما فقط در مورد آخر، نقاش هلندی بدون ریش دیده می شود. پرتره ون گوك درسال 1889 نقاشی و به عنوان هدیه تولد به مادرش تقدیم شد. این تابلو درسال 1998 بالغ بر 5/71میلیون دلار فروخته شد.
 
 
8.پرده، پارچ سفالی و ظرف میوه rideau cruchon et compotier: در میان كارشناسان هنر نقاشی از این اثر پل سزان یكی از تأثیرگذارترین نقاشان مدرن فرانسه با عنوان زیست خاموش با پرده نیز یاد می شود. ویتنی یكی از ثروتمندترین خانواده های آمریكا درسال 1999طی یك حراجی در نیویورك این تابلو را با قیمت 50/60 میلیون دلار خریداری كرد.
 

 
9.زنی با بازوان گره كرده femme aux bras croises: پابلو پیكاسو نقاش اسپانیایی تابلوی مذكور را در دورانی همراه با تیرگی ها  و رنج های بسیار نقاشی كرد. زنی با بازوان گره كرده درسال 1902طراحی شده و نشانگر یأس و نامیدی نقاش آن است این تابلو درسال 2000به قیمت 55 میلیون دلار فروخته شد.
 
 
10.گل های زنبق irises: ون گوك یك سال پیش از مرگش در 1889این تابلو را به تصویر كشید. آلن بوند در 1987تابلو گل های زنبق را به قیمت 9/53میلیون دلار خریداری كرد اما به دلیل در اختیار نداشتن پول كافی مجبور شد درسال 1990 آن را به موزه گتی در آمریكا واگذار كند.
 
 
 منبع : www.bazarkhabar.ir
نوع مطلب : تابلو های نقاشی با ارزش، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 

کاریکاتور اعتیاد, کاریکاتور سیگار کشیدن

 

کاریکاتور اعتیاد, کاریکاتور سیگار کشیدن

 

کاریکاتور اعتیاد, کاریکاتور سیگار کشیدن

 

کاریکاتور اعتیاد, کاریکاتور سیگار کشیدن

 

کاریکاتور اعتیاد, کاریکاتور سیگار کشیدن

منبع : www.beytoote.com
نوع مطلب : دنیای كاریكاتور، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سرویس تجسمی هنرآنلاین: مدتی است نمایشگاه نقاشی آناهیتا درگاهی در گالری شکوه برپا شده است. حضور تابلویی از علی پروین در این نمایشگاه، یکی از نکات جذاب آن بود، اما حالا تابلوی دیگری به مجموعه اضافه شده است که حال و هوای دیگری دارد. آناهیتا درگاهی در گفت و گو با خبرنگار هنرآنلاین گفت: مدتی پیش تصمیم گرفتم تابلویی از مرتضی پاشایی را به تصویر بکشم تا در نمایشگاه جدیدم همراه با آثار دیگر نمایش داده شود. این تابلو را از روی عکس کنسرتی که سال گذشته در نمایشگاه بین المللی داشت کشیدم، چون خودش به این عکس علاقه زیادی داشت. تصویر دیگری هم از آخرین کنسرتش در تهران که حدود 2 ماه پیش برگزار شد نقاشی کردم.

او افزود: تابلوها را به مرتضی نشان ندادم و قرار بود در روز 16 آبان که افتتاحیه نمایشگاه بود آنها را ببیند، اما یک هفته قبل از نمایشگاه مرتضی به بیمارستان رفت. من هم در روز افتتاحیه تابلو را در نمایشگاه نگذاشتم و منتظر بودم حالش خوب شود و بعد تابلو را نمایش دهم.

درگاهی ادامه داد: منتظر بودم که بیاید تابلوها را ببیند اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. وقتی در بیمارستان به دیدنش رفتم فکر می‌کردم به زودی بیرون می‌آید، چون بسیار امیدوار بود و اصلا فکر نمی‌کردیم این اتفاق بیفتد.

او در مورد دلیل به تصویر کشیدن عکسی از مرتضی پاشایی گفت: خواننده‌های پاپ زیادی داریم که همه قابل احترام هستند اما او صدایی مخملی و جادویی داشت و من زمانی که ایران نبودم و دلتنگی زیادی داشتم شبانه‌روز با صدای او زندگی می‌کردم. علاوه بر این نجابتی در وجود او بود که من مشابه آن را ندیدم. مرتضی پاشایی قبل از این اتفاقات هم برای من یک انسان خاص بود. من اهل گوش دادن به موسیقی پاپ نیستم اما شعرهایی که او انتخاب می‌کرد و حتی نحوه حرف زدنش بسیار جدی و افتاده بود و این برایم جذاب بود.

درگاهی ادامه داد: وقتی به مراسم خاکسپاری او رفتم متوجه شدم او غیر از داشتن صدای زیبا و پر احساس، انسان نجیبی بود که یک ملت به او علاقه داشتند و از کودک تا پیر آهنگ‌های او را می‌خواندند و گریه می‌کردند. ماندگاری و جاودان شدن یعنی این که این همه آدم دوستت دارند و برایت اشک می‌ریزند. من از اعماق وجودم به خانواده‌اش تسلیت می‌گویم و معتقدم او در تاریخ هنر ایران جاودانه شد.

او در مورد تابلوی مرتضی پاشایی افزود: اگر تابلو در نمایشگاه فروخته شود عواید آن را به موسسه محک می‌دهم، اما اگر باقی بماند آن را به خانواده مرتضی پاشایی تقدیم می‌کنم.

درگاهی از تصمیم خود برای برگزاری نمایشگاهی به نفع بیماران سرطانی گفت و افزود: قصد دارم یک مجموعه 12 تایی از عکس‌های مرتضی پاشایی را با اشاراتی به بیماری سرطان نقاشی کنم و دو ماه دیگر نمایشگاه خیریه ای برگزار کنم که همه درآمد آن به بیماران سرطانی موسسه محک تعلق بگیرد. حتما در این نمایشگاه همه هنرمندان شرکت کرده و از بیماران سرطانی حمایت خواهند کرد. مطمئنم روح مرتضی هم با این کار شاد می‌شود.

او ادامه داد: من از این اتفاق بسیار متاثر شدم و می‌خواهم اقدامی برای حذف این بیماری انجام دهم. بعد از مرتضی، مجید بهرامی هنرمند تئاتر را هم به دلیل سرطان از دست دادیم. امثال این افراد زیاد هستند که سرطان دارند و شناخته شده نیستند اما به کمک نیاز دارند. باید این موضوع را ریشه یابی کنیم که چرا در این چند سال آمار سرطان بسیار زیاد شده است. همه باید دست به دست یکدیگر دهیم و عوامل ایجاد بیماری را از بین برده و آن را ریشه‌کن کنیم. من امیدوارم اسم سرطان از زمین خاکی حذف شود و دیگر هیچ نازنینی به این دلیل از دنیا نرود.

نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سرویس تجسمی هنرآنلاین: این ششمین نمایشگاه گالرى بوم از بدو تاسیس در سال ١٣٩١ است كه در آن بیتا وكیلى، طاهره صمدى طارى و بهار بهبهانى‌زاده تازه‌ترین آثار خود را به تماشا مى‌گذرانند.

"سه نگاه" عنوان این نمایشگاه است كه در آن ٢٠ تابلوى نقاشى روى دیوار مى‌رود؛ آثارى كه سه گونه زیبایى‌شناسى و رویكرد اندیشگى را پیگیرى مى‌كنند اما مخاطب مى‌تواند لابه لاى زاویه نگاه هنرمندان به جهان هستى، تعریف‌شان از فلسفه زندگى و موقعیت انسان معاصر تطابق‌هایى كشف كند و از گفتگویى كه میان آثارشان شكل مى‌گیرد معناهایى نوین دریافت نماید.

در این نمایشگاه هفت تابلوى نقاشى از بیتا وكیلى در ابعاد بزرگ به روى دیوار مى‌رود كه هر چند بدون عنوان هستند و به سیاق همیشگى هنرمند فضایى انتزاعى دارند اما رد اتفاقات این روزهاى خاورمیانه را مى‌توان در آنها جستجو كرد؛ از داعش و كوبانى گرفته تا تحولات اجتماعى كه اتمسفرى اكسپرسیو دارند؛ طاهره صمدى طارى اما با پنج تابلو نقاشى از مجموعه "شتابزدگى بى‌پایان" به بوم مى‌آید؛ آثارى در ابعاد بزرگ كه با زبانی صریح و شخصی از کنار هم قرار دادن فضاهای معماری با دیگر عناصر موجود در زندگی معاصر، به حضور مادی، حسی و پیچیده بشر هزاره سوم اشاره و تصویرى از زندگى تكنولوژى زده ارائه مى‌دهد؛ و بهار بهبهانى‌زاده در قالب هشت نقاشى مخاطبان را به دیدار "باغ‌هاى ایرانى" دعوت مى‌كند. مجموعه تازه بهبهانى‌زاده، تعمقی روشنگرانه در مسئله استعمارگری است. ترکیب‌بندی‌هایی آراسته شده با خاطره جمعی که درون مایه فلسفه شرقی را از منظر یک شرق‌شناس بازآفرینی مجدد می‌کنند و فرهنگ معماری باغ‌های ایرانی را از دریچه چشم جهانگردان غربی در ابتدای قرن نوزدهم میلادی نشان می‌دهند.

بیوگرافى هنرى این سه بانوى هنرمند در عین جوانى سرشار از موفقیت‌هاى داخلى و خارجى‌ست: بیتا وكیلى متولد ١٣٥٢ به موازات شش نمایش انفرادى، در هفت دوره حراج كریستیز خاورمیانه و نیز سه دوره حراج تهران حاضر بوده است كه حائز ركوردهاى قابل ملاحظه شده است؛ آثار او در نگارخانه‌هاى معتبرى مانند City Escape ، ونکوور، شهرک بین‌المللی هنرهای پاریس، گالری " Sem-art " موناکو، نگارخانۀ "James Gray" کالیفرنیا، هنرهای بین‌المللی بیجینگ چین، مسقط، ارمنستان، گالرى شیرین نیویورك و ... به تماشا بوده است.

طاهره صمدى متولد ١٣٦٠ كارشناسى ارشد نقاشی از دانشگاه هنر تهران اخذ نموده و در كنار سه نمایشگاه انفرادى، چهار دوره در حراج كریستیز خاورمیانه، سه دوره حراج تهران و یك دوره حراج ساتبیز، ركوردهاى در خورى داشته است؛ آثار صمدى در گالرى‌هاى معتبر اروپایى مانند AB Gallery لوسرن سوئیس ، ​​Art Fair Volta نیویورک،​ Unbowed Iran، Candles هتل هایت لندن، Mall Galleries ,Candlestar ، لندن، انگلیس، ​ Mall Galleries لندن و ... با اقبال روبرو بوده است.

بهار بهبهانی‌زاده متولد ١٣٥٢ تهران، دانش‌آموخته رسانه‌های گوناگون هنری‌ست. او کارشناسی ارشد نقاشی خوانده و آثارش در دوسالانه سیدنی، دوسالانه شارجه، دوسالانه هونالولو هاوایی، موزه کویینز نیویورک، موزه هنر براد آرت الی و ادیت در میشیگان، موزه هنرهای معاصر ایتالیا، جشنواره فیلم ترایبه‌کا در نیویورک و دوسالانه هنر آسیا در بنگلادش به نمایش گذاشته شده‌اند. مدارج و سمت‌های درخوری نظیر بورسیه 2013 بنیاد پولاک کراسنر، بورسیه 2011 کانون جامعه آزاد بوداپست تحت عنوان شبکه فرهنگ و هنر، انتخاب ویدیویی از وی توسط خانم سوزان کاتر مدیر موزه گوگنهایم نیویورک برای دهمین نمایشگاه دوسالانه شارجه، و معرفی ویدیویی از او با عنوان "معلق" به عنوان بهترین ویدیو در حال اکران توسط خانم کری اسپرینگر دستیار ارشد ریاست موزه هنری ویتنی در آمریکا، نیز در زمره افتخارات بهار بهبهانی‌زاده است.

نمایشگاه "سه نگاه" ساعت ١٦ جمعه سى ام آبان در گالرى بوم واقع در خیابان ولى عصر ، بالاتر از نیایش ، ارمغان غربى ، پلاك ١١ آغاز به كار مى‌كند و تا ١٢ دى ماه دایر خواهد بود.

نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
ه گزارش دریچه فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران؛ "دفتر نقاشی من" یک نرم افزار فارسی ویژه علاقه مندان به نقاشی است، که می توانید در هر لحظه با تلفن همراه آثار دلخواه خود را خلق کنید. شاید این سوال برایتان پیش آید که برنامه با نرم افزارهای مشابه خارجی چه فرقی دارد، نرم افزار معرفی شده دارای رابط و محیط کاربری فارسی است، که این ویژگی به کاربر کمک می کند، به آسانی از ابزارهای برنامه بهره ببرد. در ضمن این نرم افزار به دلیل دارا بودن محیط فارسی می تواند کار کودکان را برای نقاشی کشیدن و استفاده از ابزارها آسان کند. از ویژگی های نرم افزار می توان به مواردی چون: رابط کاربری زیبا و فارسی، ابزارهای بیشتر نسبت به نسخه های خارجی، امکان ذخیره نقاشی ها در مکان دلخواه و ... اشاره کرد.


 


برای دانلود نرم افزار اینجا کلیک کنید


قابل اجرا در اندروید 2.1 و بالاتر
حجم نرم افزار: 235 کیلوبایت
نوع مطلب : نرم افزار های نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یک نمایشگاه گروهی نقاشی با نمایش آثار فیگوراتیو و آبستره از چند هنرمند جوان در گالری «احسان» گشایش می‌یابد.

به گزارش ایسنا؛ پژمان نوروزی؛ مسؤول برگزاری نمایشگاه «دیوار مشترک»  اظهار کرد: آثار 15 هنرمند جوان نقاش در نمایشگاه «دیوار مشترک» به‌نمایش درمی‌آید. هر هنرمند یک اثر را برای نمایشگاه ارائه داده است. بیشتر کارها فیگوراتیو هستند و چند تابلوی آبستره هم روی دیوار می‌رود.

او ادامه داد: این نقاشی‌ها در ابعاد مختلف و بیشترشان با تکنیک اکریلیک روی بوم هستند. هدف‌مان این بود که برای هماهنگ شدن نمایشگاه، هنرمندانی انتخاب شوند که سبک کاری آن‌ها و توجه‌شان به فیگوراتیو نزدیک به هم باشد. بنابراین با این‌که موضوع و سوژه‌ی کارها آزاد است، اما نمایشگاه یک‌دست است.

این هنرمند درباره‌ی هدف از برپایی این نمایشگاه گروهی نیز گفت: هدف ما گردآوری هنرمندان جوان از سراسر کشور و نمایش آثار آن‌هاست، ولی به‌دلیل کمبود فضا فقط توانستیم هنرمندانی از تهران، البرز و گیلان را برای حضور در نمایشگاه دعوت کنیم.

لیلا معظمی، نرگس سلیمان‌زاده، شهره بیاتی‌پور، نگین ناصرانی، حامد قلی‌زاده، سروناز امتیازی، رضا رفیعی‌راد، نرجس بنان، فاطمه عاشوری، رفیعه هزاره، نیوشا تاج‌بخش، منا قیمی، مریم یارمحمد، شقایق ماندگار و پژمان نوروزی هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

نمایشگاه «دیوار مشترک» از 23 تا 28 آبان‌ماه از ساعت 16 تا 20 در گالری احسان به نشانی خیابان اقدسیه، بلوار آجودانیه (شهید سیاری)، خیابان 14 شرقی، شماره 22، میزبان علاقه‌مندان به هنر نقاشی است.

نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

اگر می‌خواهید خانه را از یکنواختی درآورید، از ترکیب رنگ‌ها استفاده کنید. برای این منظور از ایده‌های زیر کمک بگیرید.

می‌توانید دیوارها را به صورت راه راه رنگ کنید.

روی دیوار مربع یا مستطیل‌هایی در اندازه‌های مختلف بکشید و با توجه به رنگ فرش، پرده، تخت و روتختی، آن‌ها را رنگ کنید.

در شکل زیر از دو رنگ شاد سبز و صورتی برای دیوار استفاده شده است. با استفاده از دایره‌های رنگی داخل هم و حلقه‌های چوبی رنگ شده (که به آسانی قابل برداشتن است) آن را متنوع‌تر و شادتر کنید.

اگر از لوستر برنجی خود خسته شده‌اید، آن را با یک اسپری نقره‌ای کنید و با قلم‌مو روی حباب‌های آن به صورت نقطه‌نقطه طرح دهید.

از حاشیه طرح سنگ برای لبه دیوار استفاده نمایید. طرح‌های متنوعی می‌توان برای دیوارها در نظر گرفت تا ضمن زیبایی نواقص دیوار مانند ترک، سوراخ و لکه را نیز برطرف کند.

میزهای چوبی ارزان‌ قیمت را با استفاده از رنگ طرح و با ارزش‌تر جلوه دهید.

از طرح‌های چاپی روی پارچه ساده به عنوان پرده استفاده کنید.

برای تنوع اتاق‌خواب، بالای تخت را با رنگ و طرح دلخواه رنگ کنید.

استفاده از نوارهای پهن افقی و صورتی کلاسیک برای اتاق دختربچه‌ها بسیار مناسب است.
با ایده از طرح فرش، یک تخته سه‌لا را به صورت مربع ببرید و با باقی‌مانده رنگ دیوار، رنگ نموده سپس با پیچ به سقف آویزان کنید تا به عنوان یک کار هنری چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب ‌کند.

با استفاده از بوم و رنگ، کار هنری جدید و مقرون به صرفه درست کنید.

اتاق کودک یا محل بازی او جای مناسبی برای تنوع رنگ‌هاست. می‌توانید با مستطیل‌های یک اندازه با فاصله یکسان بین آن‌ها تنوعی از رنگ‌های مختلف داشته باشید. رنگ‌ها را شاد و هماهنگ انتخاب کنید.

اگر از کاشی‌های قدیمی خسته شده‌اید و فعلا امکان تعویض آن‌ها وجود ندارد، آن‌ها را آن‌طور که دوست دارید، با استفاده از  رنگ‌های لعابی مخصوص صنایع‌دستی که روی اکثر کاشی‌ها به خوبی می‌نشیند، رنگ کنید.

صندلی حصیری جدید یا قدیمی خود را با طرح‌های تابستانی رنگ و برای استفاده در هوای آزاد آماده کنید.

با استفاده از حلقه‌های چوبی رنگ شده روی دیوار، آپارتمان یا اتاق خود را از یکنواختی درآورید. 

دراورهای قدیمی را متناسب با دکوراسیون اتاق خود رنگ‌آمیزی نمایید.

دیوارها را به صورت طرح‌دار رنگ کنید.

منبع :‌http://www.hamshahrionline.ir

نوع مطلب : رنگ ها در نقاشی، مطالب خواندنی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

مطالعات جدید نشان می‌دهد اتاق خوابی با دیوارهای آبی، بهترین مکان برای داشتن یک خواب راحت و لذت‌بخش است.

این رنگ با آرام ‌کردن احساسات مرتبط است، میزان ضربان قلب و حتی فشار خون را کاهش می‌دهد و اشخاصی که در اتاق‌خواب آبی ‌رنگ استراحت می‌کنند‌، شب‌ها هشت ساعت کامل می‌خوابند.

همچنین افرادی که دیوارهای اتاق خوابشان سبز یا زرد رنگ است، خواب تقریبا هفت ساعت و 40 دقیقه‌ای آرامی خواهند داشت.

اما باید از رنگ بنفش اجتناب کرد، زیرا به نوعی تحریک‌کننده است و ساعات خواب شبانه را به کم‌تر از شش ساعت تقلیل می‌دهد. خاکستری و قهوه‌ای نیز بیش از اندازه افسرده‌کننده هستند.

در این مطالعه دو هزار خانه به منظور بررسی تاثیر رنگ بر کیفیت خواب، مورد بررسی قرار گرفت.

دانشمندان حاضر در این پروژه دریافتند افرادی که در اتاق‌هایی با رنگ‌های آرام مانند زرد، آبی یا سبز می‌خوابند از بهترین خواب برخوردار بودند.

به گفته «کریس ایزیکووسکی»، متخصص خواب مرکز خواب ادینبورگ، گیرنده‌های ویژه‌ای به نام سلول‌های گانگلیونی در شبکیه چشم وجود دارند که به رنگ آبی بسیار حساس‌ هستند.

این گیرنده‌ها اطلاعاتی را به بخش عمیقی از مغز که کنترل ریتم 24 ساعته را بر عهده دارد، ارسال می‌کنند. این بخش بر احساس و عملکرد فرد در طول روز اثر می‌گذارد؛ بنابر این، تعامل بین نور، خواب و بیداری از اهمیت بسیاری برخوردار است.

این مطالعه همچنین نشان می‌دهد انگلیسی‌هایی که برای خواب در اتاق‌خواب‌های بنفش‌رنگ انتخاب شده بودند، فقط توانستند پنج ساعت و 56 دقیقه از شب را ‌بخوابند.

رنگ بنفش از نظر روانی تحریک‌کننده است و غیرفعال کردن ذهن را پس از یک روز پرمشغله دشوار می‌کند.

از دیگر رنگ‌های ناخوشایند، قهوه‌ای و خاکستری هستند و افرادی که رنگ دیوارهای اتاق خوابشان قهوه‌ای بود، به طور متوسط شش ساعت و پنج دقیقه و افرادی هم که رنگ اتاقشان خاکستری بود، شش ساعت و 12 دقیقه خوابیدند.

رنگ بنفش رابطه‌ای قوی با تحریک خلاقیت و ذهن ناخودآگاه دارد و خوابیدن در اتاقی بنفش‌رنگ، رویاهای زنده یا حتی کابوس را به دنبال دارد که به نوبه خود، به خستگی فرد در صبح‌ هنگام منجر می‌شود.

همچنین افرادی که در اتاق‌خواب‌های خاکستری رنگ می‌خوابند، افرادی هستند که بخش اعظم وقتشان را به خرید آنلاین در تخت‌خوابشان مشغولند و اشخاصی هم که اتاق‌خوابشان نقره‌ای است، بیشتر ترغیب می‌شوند که در این اتاق ورزش کنند.

بنفش

منبع: ایسنا

نوع مطلب : رنگ ها در نقاشی، ارتباط نقاشی با علوم، مطالب خواندنی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

انسان امروزی درک کرده است که هرآنچه در وجودش به صورت بیماری ظاهر می شود، درمان آن نیز باز از درونش مقدور و میسر گردیده است. انسان امروزی در کنار یافته ها در کنار یافته ها و کشفیات علم پزشکی و از طرفی درک واقعیات وجودی خود در برابر افق وسیع قرار گرفته که هر لحظه برای رسیدن به موهبات آن تلاش می کند و باور داریم که انسان در سالهای آینده به آنچه که برایش بعید بوده است نائل خواهد آمد.

رنگ درمانی یا درمان دردها به وسیله رنگها مقوله ایست که به علم پزشکی پیشرفته امروزی مربوط می شود ، درد در بدن انسان ایجاد می شود و و درمانش نیز در خود انسان و در جهان هستی است. لذا تأثیر پذیری از رنگها برای درمان مشکلات فیزیکی وروانی مقوله ایست که امروزه درمیان روانشناسان تثبیت شده و ازاین طریق بسیاری از مشکلات را درک می نمایند و تلاش وافری در رفع آن می کنند و از طرفی شخصیت فرد و قابلیت های آن نیز به وسیله رنگها مشخص می شود .

مفاهیم موجود در رنگها:

سفید :

رنگ سفید در بنیه تمامی طیفها نهفته و مجتمع شده است. درسایه این رنگ، سیستم انرژی فرد تمیزتر می شود و فرد می تواند خودش را از آلودگیها نجات دهد. رنگ سفید متظاهر کننده احساسات نبوغ و استعدادهای بالقوه فرد بوده و رنگی است که نبوغ و توانائیهای فرد را تقویت نموده و برای تمامی بنیه های رنگی مناسب تشخیص داده می شود . سئانسهای درمان را که شروع می کنید ، بهتراست با این رنگ آغاز نموده و اگر کارتان نیز به پایان رسید، باز با این رنگ خاتمه بدهید. این رنگ باعث می شود که شما بتوانید توازن انرژی ونیرو را در رد مورد درمان فراهم آورید و از طرفی باعث می گردد که نیرو و توان وروحیه را به فرد مورددرمان تزریق نمائید . یکی دیگراز خصوصیات رنگ سفید این است که اگر با رنگ ها ی دیگر آمیخته شده و بکار گیرد بسی نیرومندتر شده و تأثیراتش افزونتر خواهد شد.

سیاه :

رنگ سیاه نیز به مانند سفید در تمامی طیفهای نوری متمرکز و مجتمع شده است . سیاه در ورای پرده ای درهم ریخته و آشفته مخفی گردیده است. بسیاری از افراد از این رنگ به عنوان رنگ درمان کننده احتراز می جویند ولی در اثنای درمان به وسیله رنگ ها گاهگاهی از رنگ سیاه استفاده می نمایم. زیرا بارها دیده ام که این رنگ دربرخی موارد بسیار مفید می باشند. این رنگ درزمانی که فرد دچار مشکلات روحی شده و بسیار آشفته حال است می تواند حالت آرام بخش و حفاظت کننده را ایفاء نماید . این رنگ باعث می شود که احساسات زنانه درافراد به حرکت بیفتد و همین امر باعث می گردد که در وجودشان انرژی مغناطیسی نیرومندی را حس نمایند. باز هم رنگ سیاه از جمله رنگ های موثری است که بایستی توجه شود که به اندازه مناسب مورد استفاده قرار گیرد . زیرا اگر رنگ سیاه در لباسهای مورد استفاده به وفور مورد استعمال قرار گیرد باعث میگردد که فرد دچار افسردگی گردد.

بهترین راه برای بهره برداری از رنگ سیاه آن است که رنگ را به همراه سفید مورد استفاده قرار داد. تاثیرات منفی هر دو رنگ باعث می شود که حالات متعادلی ایجاد شود که همین حالت منجر به فرد از درون آرامش یابد و عدم تعادل و توازن وی نیز از بین میرود. رنگ سیاه باعث می گردد که رفتارهای ناشی از غیر شعور افراد نظم سوق یبند که همین امر سبب قالب گیری منطقی افراد درخصوص رفتار و اندیشه می شود. برای رسیدن به این نتیجه بهتر است رنگ سیاه را به تمام بر تن نکنید و حتماً چیزی از لباستان را به رنگ سفید انتخاب نمائید.

قرمز یا سرخ :

رنگ قرمز به سبب احراز انرژی شدید در خود باعث می گردد که تحریکات و احساسات فیزیکی و عوامل و اسباب فیزیکی فرد را بیدار سازد و همین بیداری آنها را به شدت به فعالیت وا میدارد . همین رنگ می تواند سرما خوردگی ، ناراحتیهای گردش خون و وجود عفونت در نایژه ها و ریه ها مفید واقع می شود و آنها رادرمان می نماید . اما ناگفته نماند که این رنگ احساسات مربوط به انتقام ، کینه ، بی منطقی ، جسارت ، عشق و سکس را نیز تهیج می نماید .اگرمقداررنگ قرمز بیشتر مورد استفاده قرار گیرد منجر به ناملایمات احساسی و افسردگیهای ناپایدار می شود . علاوه براین باعث افزایش فشارخون در انسانها می شود . به طور خلاصه رنگ قرمز باعث می شود که حرارت و دمای بدن انسان بیشتر شود و گردش خون و جریان آن را سریعتر می سازد و برای افرادی که دارای فشار خون پائینی هستند مفید خواهد بود.

نارنجی :

این رنگ سمبل نشاط و شادمانی و از طرفی نشانه دانش و آگاهی است . اسن رنگ احساسات اجتماعی بودن و شدن را افزایش داده و فعالیت اجتماعی را در افراد تقویت می کند. موثرترین بخش بدن انسان سیستم عضلانی و ماهیچه ای انسان است که به سرعت ازاین رنگ تاثیر می پذیرد. استفاده افراطی ازرنگ نارنجی سبب نامتعادلی و ناهماهنگی درسیستم عصبی افراد می شود . به همین دلیل توصیه می شود که این رنگ به همراه سبز و یا آبی مورد استفاده قرار گیرد اعضای مختلفی از جمله طحال، غده پانکراس، معده ، روده ها و کلیه ها از این رنگ متأثر می شود و اگر ناراحتی هایی در این قسمت ها ایجاد گردد رنگ نارنجی موثر باشد. ناراحتی و افسردگی های شدید نیز می توانند به وسیله رنگ نارنجی درمان شوند . برای رفع ناراحتی های گذرا درسیستم گوارشی نیز استفاده از رنگ نارنجی مفید می باشد

زرد:

تاثیرگذارترین نقطه ای که در بدن انسان می تواند از رنگ زرد متاثر شود ذهن آدمی است .تمامی فعالیت های ذهنی فرد به وسیله نیروی رنگ زرد به حرکت در می آید از طرفی برای از بین بردن ناملایمات روحی و یاس ونا امیدی رنگ زرد مفید واقع می شود ، زیرا نیروی رنگ زرد به فرد امید واری و خوش بینی و اعتماد به نفس میدهد.

سیستم عصبی، معده، روده ها، کلیه ها و تمامی هاضمه تحت تاثیراین رنگ قراردارند واگر ناراحتی در آنها ایجاد شود به وسیله رنگ زرد درمان میگردد.

سبز:

رنگ سبز حالت آرام بخشی دارد و به عنوان سمبل شفقت ، مهربانی و متعادل بودن روح وروان و رفتار به شمار می رود .این رنگ از طرفی دل رحمی ، مهربانی و مودت و دوستی را در انسانها افزایش می دهد. یکی دیگر از خصوصیات این رنگ تعدیل بخشی در حرارت و تب بدن است .

مهمترین نقطه ای که ازرنگ سبز متاثر می شود چاکرای قلب است . این حالت باعث می گردد که ناراحتی های قلبی ، فشار خون زیاد یا کم ، سردردهای ناموزون و ناهماهنگ ، میگرن ، بی حالی و سستی بدن و همچنین رنگ پریدگی از طریق رنگ سبز درمان می شوند.

رنگ سبز نبایستی در درمان بیماریهایی از قبیل سرطان و یا بیماریهای غده ای از آن استفاده کرد، زیرا باعث پیشرفت و توسعه این بیماریها می شود.

آبی :

رنگ آبی باعث می شود که فشار خون بالا کاهش یابد و در رفع ناراحتی ها و بیماریهای گلو و حنجره مفید واقع می شود. استفاده از رنگ آبی در درمان بیماریهای مربوط به آسم ، آبله مرغان ، زردی (یرقان)، رماتیسم بسیار مفید است .

لاجورد:

این رنگ در حقیقت نوع تیره تر وغلیظ تر رنگ آبی است . این رنگ در رفع بیماریهای روحی و فیزیکی بسیار مفید می باشد. نیروهای خالی این رنگ به خوبی خون را تمیز کرده و شستشو می دهد. از این جهت بسیاری توکسینها (سمومی که به وسیله میکروبها تولید می شوند ) از طریق این رنگ از بدن و گردش خون خارج می شود . این رنگ تعادل و توازن لازم را در میان دو نیمکره مغر ایجاد کرده و تاثیرات مثبتی می گذارد. این رنگ در رابطه با چهره انسان بسیار موثر است و تمامی سینوسهای صورت را تحت تاثیر نهاده و اگر در بخش های مختلف صورت از جمله اطراف چشمها ، گوش ، بینی ، دهان ، گونه ها ناراحتی هایی مشاهده گردد می توان برای بهبود از رنگ لاجوردی استفاده نمود.

کبود:

رنگ کبود بسی متفاوت تر از سایر رنگها ، بخش اسکلت و استخوان بندی بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. انرژی رنگ کبود در درمان انواع بیماری های سرطانی موثر است ، مخصوصاً در التهاب و عفونت دنده های قفسه سینه و یا جراحیهای استخوانی بسیار مفید واقع می شود . همچنین رنگ کبود در رفع مشکلات سیستم گوارشی و هضم و جذب مواد معدنی و ویتامینها در بدن مفید می باشد.

صورتی :

رنگ صورتی می تواند با انرژی خود احساسات مربوط به مهربانی ، شفقت ، حامی ، یکرنگی ، صراحت ، عشق ، اعتماد و ایمان به آنچه که لازم است را تقویت می بخشد. رنگ صورتی به واسطه داشتن نیروی خاص ، غده تیموس را تحت تاثیر قرارداده و انسان را دارای نیروی بخشندگی و با عاطفه می سازد . در تداعی معانی و خاطرات نیز وجود این رنگ مفید واقع می گردد. به طور خلاصه رنگ صورتی در رفع کدورت ، ناراحتی های عصبی ، خشم و آرامش رفتاری بسیار مفید بوده و حالت موثری دارد.

زرد لیمویی :

این رنگ افزایش قدرت فعالیتهای مغزی بسیار مفید است و خصوصیت سرعت بخشی به انتقالات اطلاعات مغزی را دارد. یعنی این رنگ باعث می شود که فرد آنچه را که فرا گرفته سریعاً حلاجی کرده و تحلیل و تجزیه را انجام دهد و به نتیجه برسد . این رنگ که مقدار اندکی رنگ سبز را نیز در خود احتواء دارد ، باعث می شود که بدن از برخی میکروبها عاری شده و سلامت خود را باز یابد . انرژی موجود دراین رنگ ، باعث توسعه و پیشرفت و تضمین سلامتی با فتهای بدن و استخوانها و مخصوصاً مغز استخوانها می شود.

زرد طلایی :

این رنگ سیستم رفع کدورت و بخشندگی را در وجود آدمی پرورش داده و تقویت می بخشد . از طرفی رابطه متعادل میان واکنشها و فونکسیونهای بدن آدمی را نیز به طور مداوم تأمین و تضمین کرده و روح آرامش و عفو را درانسان ایجاد می نماید . این رنگ نیز مانند رنگ سرخ درانسان هیجانات زیادی را ایجاد می نماید.

آبی آسمانی :

این رنگ با میزان استفاده اکسیژن در بدن در ارتباط است . این رنگ به شدت حالت گند زدایی و میکروب کشی داشته و بدن انسان به کمک این رنگ می تواند تمامی ناراحتی های مربوط به آشفتگی روحی ، ناملایمات روانی ، افسردگی و ناراحتی های ذهنی را از بین ببرد . رنگ آبی آسمانی و انرژی موجود درآن باعث می شود که تمامی شرایط مؤثر و منفی که مغز را دچار خود می سازند ، از بین برود.

آبی نیلی :

رنگ مذکور مهمترین رنگی است که با انرژی خود تمامی بدن را تحت تاثیر قرار داده و آرامش و تسکین لازم را به آن می بخشاید و در واقع بدن را سرپا نگه می دارد. این رنگ در رفع تب شدید بسیار مفید بوده و حالت آرامبخش دارد.

رنگ سرمه ای روشن :

این رنگ که حالت غلیظ و تیره آبی است و از دو رنگ آبی و سبز ایجاد می شود ، بهترین انرژی را در رفع بحرانها و ناراحتی های روحی دارد. این رنگ به واسطه ترکیبی از دو رنگ سبز و آبی ، خصوصیات این دو رنگ را نیز در خود داشته و انرژی های آنها را بربدن موثر می نماید. این رنگ روح نشاط و فعالیت را به انسان بخشیده و میکروبها را از بدن و حتی توکسینها را نیز دفع می نماید .این رنگ در حفظ سلامتی پوست بیمار مفید است و دفع خستگی های جسمانی و ناراحتی های مربوط به گوش نیز نافع بوده و انرژی آن مؤثر می باشد.

رنگ افلاطونی (کبود روشن ):

انرژی چنین رنگی از بسیاری جهات سیستم فیزیولوژیکی بدن را تحت تأثیر قرارداده و یکی از رنگهایی است که بایستی انرژی آن با درایت و دقت مورد توجه قرارگیرد . زیرا این رنگ به دلیل داشتن انرژی های حاصل ازرنگ های بسیاری که ترکیب یافته است دارای انرژی بسیار نیرومندی می باشد و استفاده زیاد و افراطی از آن باعث می گردد که فرد دچار ناراحتی های روحی و روانی شود . این رنگ به واسطه داشتن تن زیادی از رنگ قرمز موجبات سردرد، ناراحتی های میگرنی و واکنشهای عصبی را فراهم می آورد. اما با تمام این خصوصیات دردرمان بیماریهای سرطانی و کوچک کردن و مانع شدن ازرشد تومورها بسیار مفید است و از طرفی تب شدید را دفع می کند.

رنگ نقره ای :

این رنگ نیز مثل رنگ سفید اگر با رنگهای دیگر مورد استفاده قرار گیرد ، تأثیرات انرژی بیشتری را بر بدن گذاشته و نتایج مفیدی دارد. دردرمان بیماریهایی که ریشه متافیزیکی دارند، استفاده از انرژی رنگ نقره ای بسیار شایسته خواهد بود. از طرفی انرژی این رنگ قدرت نبوغ ، خلاقیت و تفکر را در انسان افزایش می دهد و به مثابه همین قدرت و توانایی پیش بینی وحدث و گمان منتهی به نتیجه را نیز زیادتر می نماید.

قهوه ای :

رنگی است که تأثیرات آن دردرمان بسیاری از بیماریها انکارناپذیر است . این رنگ فرد را در بسیاری از جهات و مخصوصاً از حیث ذهنی و احساسی تحت تأثیر قرار می دهد. این رنگ به واسطه داشتن انرژی خاص خود باعث می شود که انسان تحت تأثیر قرار گرفته و فردی اجتماعی شود و بینش و رفتار فرد را در قبال جامعه متعادل می نماید. به عبارتی روشن تر ، باعث می گردد که انسان گامهای استوار و مستحکمتری را بردارد و عزم را در انسان جازم تر می سازد.

منبع : http://azinkar.ir

نوع مطلب : رنگ ها در نقاشی، ارتباط نقاشی با علوم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic