نمایشگاه شناخت هنر نقاشی
" هنر جهانی مدیون سرزمین ماست." مقام معظم رهبری
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : شیما بختیاری
نویسندگان
نظرسنجی
میزان رضایت شما از وبلاگ در چه سطحی است؟به گزارش خبرنگار برنا در اردبیل ، میترا میکائیل عضو 12 ساله از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز یک اردبیل نشان طلای ششمین مسابقه بین المللی نقاشی مرکز هنری یانگ اینویز کشور هند را به دست آورد.
در این مسابقه بین المللی همچنین محمد رضا جعفری عضو هنری 10 ساله از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز خلخال دیپلم افتخار گرفت.
در مسابقه نقاشی مرکز هنری یانگ اینویز کشور هند چهار هزار و 500 اثر از 13 کشور جهان شرکت داده شده بود که 20 اثر آن به اعضای مراکز کانون پرورش فکری ایران تعلق داشت.
'جشن چهارشنبه سوری' و 'عروسی عشایر ایران' موضوع نقاشی کودکان هنرمند ایرانی بود که بخشی از فرهنگ و آیین های ملی ایران را در نقاشی ها به تصویر کشیده اند.
عارفه آقایی دختر 11 ساله سمیرمی از استان اصفهان نشان طلا ، شبنم مرادی هفت ساله از شهرستان شیروان استان خراسان شمالی و مهدی سابقی 12 ساله از خراسان جنوبی هر دو دیپلم افتخار هیات داوری و عاطفه الهی هشت ساله از خراسان شمالی ، ملیحه عرب 9 ساله و فاطمه شفیع زاده 10 ساله از اصفهان نیز از این مسابقه بین المللی دیپلم افتخار گرفتند.
نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

مهدی سدیفی، مدیر نگارخانه سدیفی در گفتگو با خبرنگار تجسمی باشگاه خبرنگاران، گفت: نمایشگاه مروری بر آثار نقاشی – خط و نیز آثار حجمی در نگارخانه سدیفی برگزار شده است که این آثار اشعار شاعران برجسته ایران از جمله حافظ ، خیام، مولانا، را در بر می گیرد.

وی افزود: برای خلق این آثار از رنگ‌هایی استفاده کردم که به وسیله آنها بتوانم اشعار (نوشته‌ها) را به نوعی بیرون از تابلو به نمایش بگذارم در حقیقت از طریق رنگها که عمدتا بنفش، آبی و طلایی هستند سعی در برجسته کردن نوشته‌ها داشتم.

این هنرمند نقاشی- خط که در حدود 4 دهه در زمینه‌ی نقاشی–خط فعالیت کرده گفت: این نمایشگاه حدود یک هفته است که در این نگارخانه برگزار شده که در پی برگزاری بازدید کنندگان و علاقه‌مندان به این هنر نگارخانه مراجعه کرده‌اند.

وی تصریح کرد: تا‌کنون بیش از نیمی از آثار به نمایش گذشته شده به فروش رسیده است.

مدیر نگارخانه سدیفی عنوان کرد: این نمایشگاه در هفته جاری تا پایان روز جمعه 26 در ماه در نگارخانه سریفی ادامه دارد.
نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

1. این وسیله در واقع همان آبرنگ غلیظ شده می باشد که قدرت پوششی فراوانی دارد و برای کار نقاشی کودکان و نوجوانان بسیار مفید و از لحاظ کاری پر تنوع و جز رنگهای جسمی می‌باشد. با استفاده از آب فراوان می‌توان با گواش هم جلوه‌هایی از آبرنگ و حالت روحی ایجاد کرد.

2. این رنگ مانند آبرنگ تشکیل شده از رنگدانه‌های محلول در آب است ولی تفاوت این دو در این است که گواش رنگ نسبتاً ماتی است و شفافیت رنگ آبرنگ را ندارد و ذرات تشکیل‌دهندة آن از آبرنگ بزرگ‌تر است و از رنگدانه‌های شبیه گچ هم تشکیل شده است و رنگ غلیظی می‌باشد. معمولاً این رنگ را با آب مخلوط کرده سپس روی زمینه استفاده می‌کنند.

3. به دلیل استفاده از این رنگ در مدارس اغلب به اشتباه این رنگ را مخصوص کار کودکان می‌دانند اما هنرمندان مشهوری مثل رائول دافی (Raoul Dufy) نشان داده‌اند که این فکر اشتباه است.

4. گواش یکی از رنگ‌هاییست که اثر نقاشی شده با آن را به راحتی می‌توان اسکن نمود و در کامپیوتر آن را نشان داد و ویرایش کرد.

5. این رنگ تقریباً بدون بو است و به راحتی می‌توان در هر مکانی از آن استفاده کرد.

6. تکنیک گواش را می‌توان مخلوط با مدادرنگی، آبرنگ، جوهر،اکولین و رنگ‌های دیگر استفاده کرد.

 
7. برای کار کردن با گواش می‌توان ابتدا یک سفرة پلاستیکی، دو ظرف آب تمیز و دستمال برای پاک کردن قلم آماده کرد که در هنگام کار هم سفره را زیر کار پهن می‌کنیم که رنگ اشتباهاً به جایی ریخته نشود چون این رنگ بسیار غلیظ است و در صورت اینکه مثلاً روی فرش بریزد پاک کردن آن مشکل است.

 
8. از خاصیت پوشانندگی گواش می‌توان استفاده کرد و آن را روی زمینه‌های رنگی هم استفاده کرد.

 9. با درست کردن کلیشه با مقوا، طلق، سیب‌زمینی، لینولئوم و... می‌توان طرح‌های زیبایی را با گواش ایجاد کرد.

10. در نوع گواش غلیظ نباید بیش از حد رنگ‌ها روی هم قرار گیرند، این کار باعث ترک خوردن کار می‌شود.

منبع : http://www.daneshju.ir
نوع مطلب : ابزار ها و تكنیك ها ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی ‌گالری پنجره، نمایشگاه گروهی "تجربه" که با نمایش آثار ده هنرمند نقاش همزمان با یکسالگی گالری پنجره برپا شده است، رویارویی سه نسل از هنرمندان نقاش را رقم زده است. در این نمایشگاه که آثاری از فریدون امیدی، شهناز زهتاب، شراره زندیان، فرشید شفیعی، محسن جمالی نیک، مجید عسگری، پگاه لاری، میلاد محمودی، علی رضوی، گل آرا قلی‌پور به نمایش درآمده است، هر کدام از هنرمندان با تکنینک مورد علاقه خود و با موضوع آزاد اثری خلق کرده‌اند تا دغدغه‌های سه نسل کنار هم قرار بگیرد.

فریدون امیدی می‌گوید: در این نمایشگاه آنچه که هر هنرمند را از هنرمند دیگر متمایز می‌کند فاصله بین افکار و بستری است که در آن زندگی کرده است. دنیای خیالی و آنچه احساس می‌کند و می‌بیند را با اندوه و شادمانی‌های لحظه‌ای و یا ماندگار به تصویر می‌کشد.

وی ادامه می‌دهد: این تصاویر گاهی عینی ساده و پیش پا افتاده است و به صورت بازی گونه خود را به چالش می‌کشد و یا زیبایی‌هایش را دوباره سازی می‌کند.

فریدون امیدی که جمع آوری این مجموعه را به عهده داشته هدف از این تجربه را کنار هم قرار گرفتن آثار سه نسل از همرمندان دهه چهل و پنجاه و شصت ذکر کرد و گفت: این سه نسل به طور طبیعی نوع نگاه‌شان به هنر با هم متفاوت است و برای همین اساسا از اول نیتم این بود کارهایی را از هنرمندان بگیرم که نزدیک به هم نباشد.

او همچنین درباره فاصله نقاشانه هنرمندان دهه چهل و پنجاه با دهه شصت گفت: این نسل جدید بسیار با نسل قبلی متفاوت است. آنا گذشته پر فراز و نشیب ما را نداشتند و شاید کمی ریشه‌هایشان از ما کمتر باشد اما در عین حال شاید آزادانه‌تر عمل می‌کنند. ممکن است حتی دغدغه‌ها مشترک باشد اما چون ریتمشان فرق می‌کند و زیستشان و تربیتشان و زمانشان فرق دارد، متفاوت فکر می‌کنند.

مسلما آنچه این هنرمندان را کنار هم جا می‌دهد تفاوت افکار و نحوه اجرا و تجربه زیستی آن هنرمند است که خشت روی خشت می‌گذارد تا دنیای ذهنی، عینی و تجربی خود را بسازد و می‌کوشد کارکدهای تازه هنر را با توان و دانش خود به نمایش بگذارد.

در این نمایشگاه چهار هنرمند دهه ۴۰، سه هنرمند دهه ۵۰ و سه هنرمند دهه ۶۰ حضور دارند. شهناز زهتاب از هنرمندان پیشکسوت نیز درباره این نمایشگاه می‌گوید: از ابتدا هم آقای امیدی گفتند مایل هستند این نمایشگاهی باشد با تجربه‌های متفاوت. اما شاید تفاوت نسل‌ها در بیان دغدغه‌ها خیلی در هنر کارآمد نباشد چون هنرمند در هر سنی که هست باید همیشه نو فکر کند وگرنه تاریخ مصرفش تمام می‌شود. درست است که از نظر تکنیکی و اجرایی نسل من پخته‌تر است و جوان‌ها خام‌تر اما شاید آن‌ها ایده‌های نو تری داشته باشند هر چند باز هم می‌گویم هنرمند در هر سنی باید همیشه ایده‌های نو داشته باشد و جوان فکر کند. جوانی هم یعنی اندیشه و ابتکار و نگاه نو. در واقع همه ما در هر سنی یک ایده را در جامعه می‌بینیم و تنها تحلیلمان بر اساس تجربیاتمان ممکن است متفاوت باشد.

اما پگاه لاری هنرمند دهه شسصت حاضر در این نمایشگاه معتقد است: دیدن آثار سه نسل کنار هم نشان دهنده روند معاصر هنر ایران است و اینکه چه اتفاقی از گذشته تا حال رخ داده یا تاثیر نسل قدیم روی نسل جدید چگونه است. اما در ‌‌نهایت هنر معاصر جریان‌هایی است که با هم پیش می‌رود و ممکن است در تکنیک و دید متفاوت باشیم اما در نهیات یک مجموعه را در کنار هم شکل می‌دهیم.

این نمایشگاه تا سی‌ام دی ماه در گالری پنجره دایر است و علاقمندان می‌توانند ساعت ۱۶ تا ۲۰ هر روز از این نمایشگاه واقع در ظفر، خیابان فرید افشار، انتهای کوچه بابک شرقی، بن بست بابک، پلاک ۲۹، طبقه دوم دیدن کنند.

نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سرویس تجسمی هنرآنلاین: "رو به بی‌سو" عنوان این نمایشگاه است که سبزی با انتخاب آن، علاوه بر اشاره به شعر مولانا "هر کسی رویی به سویی برده‌اند، وان عزیزان رو به بی‌سو کرده‌اند" که رویکردى عرفانى دارد نوعی سرگردانی و حیرت را در آثارش بازگو می‌کند؛ ۲۵ اثر پاپ آرت با تکنیک اکریلیک ومیکس مدیا در گالری بوم ارائه می‌شوند که هنرمند با تلفیق سمبل‌های هنری غرب و المان‌هایی از شرق قصد دارد هویت مونتاژ شده و در هم برهمی که جوامع مختلف به آن مبتلا هستند را بررسی کند و به معرض قضاوت مخاطبان بگذارد.

این چهل و پنجمین نمایشگاه انفرادی محمود سبزی است که آثارش در گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران و موزه هنر لس انجلس نگاهدارى مى شود، نقاشی هاى او پیش از این در گالرى هاى معتبر کشورهاى مختلفى نظیرآمریکا، آلمان، انگلستان، ژاپن، کویت و... به روى دیوار رفته و با استقبال مواجه شده است.

گفتنى ست نمایشگاه "رو به بی‌سو" در گالرى بوم واقع در خیابان ولیعصر، بالاتراز نیایش، کوچه ارمغان غربی پلاک ١١ به تماشا درخواهد آمد.

نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
1393/10/22 :: نویسنده : شیما بختیارینوع مطلب : معمای نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
الکس کاتز یکی از نقاشان صاحب سبک قرن بیستم آمریکاست. از سال ۱۹۵۰ او یک تنه آنچه که رئالیسم معاصر آمریکا نامیده می شد را تغییر داد. او برای در آثارش دو تکنیک را با یکدیگر ترکیب می کند: آبستره با لبه های تیز و نقاشی مبتنی بر واقعیت.

او را گاهی به عنوان یک هنرمند «پاپ آرت» می شناسند اما خود کاتز در اینباره می گوید: «پاپ آرت محصول زمانه خویش است اما من از روش هایی در آثارم استفاده می کنم که قرن ها قدمت دارند. پس من نمی توانم یک پاپ آرتیست باشم.»

زندگینامه الکس کاتز نقاش آمریکایی ,نقاش, نیما فلاح

زندگینامه الکس کاتز نقاش آمریکایی ,نقاش, نیما فلاح, بازیگران زن ایرانی, بیوگرافی رویا تیموریان, بیوگرافی نسرین مقانلو, غلامحسین لطفی, دانشمندان ایران, عکس اکرم محمدی, فریما فرجامی زندگی نامه اخوان ثالث,زندگینامه الکس کاتز نقاش آمریکایی - آکاایراناو ۲۴ جولای ۱۹۲۷ در نیویورک به دنیا آمد. سال های ۱۹۴۶ تا ۱۹۴۹ را در مدرسه هنری انجمن کوپر گذراند و پس از آن وارد مدرسه نقاشی و مجسمه سازی Skowhegan در ایالت مین Maine شد. پس از آن او ۱۰ سال از عمرش را در نهایت سادگی و با کمترین درآمد زندگی کرد و با کارکدن در کارگاه های قابسازی و کارهایی اینچنینی روزگار می گذراند. در این مدت او روزی ۶ ساعت را به نقاشی کردن می گذراند تا به سبک اختصاصی خویش دست یابد.

اولین نمایشگاه موفقیت آمیز او در سال ۱۹۵۹ در گالری تاناگر Tanager هنگامی که ۳۲ ساله بود به دست آمد. از آن پس او با کارهای فیگوراتیوی که با سبک منحصر به فرد خود می کشید بر نسل های بعدی هنرمندان تاثیرگذار بوده است.

او از کودکی کارهای هنری انجام می داد و کارهای که بسیار با یکدیگر متفاوت بودند. وقتی به سن نوجوانی رسید این کارها کم کم با هم داخل پیدا کرد. او می دوید و همزمان در یک ارکستر ویولون می زد. کاتز ارکستر را رها کرد چرا که فکر می کرد در دویدن موفق تر خواهد بود.

مادرش در روسیه هنرپیشه بود. او برای انجام یک نمایش درباره یهودیان به آمریکا آمد. پدرش صاحب یک کارخانه کاشی و سفال در روسیه و چند کشور دیگر بود. آنها تمام سرمایه خود را در انقلاب روسیه از دست دادند و به آمریکا آمدند و پس از چند سال صاحب خانه ای متوسط شدند. آنها تنها خارجیانی بودند که درآ« محل اقامت داشتند و این برای آنها یک شک فرهنگی بود.

در ۱۶ سالگی پدرش در یک تصادف درگذشت و مادرش به عنوان مترجم زبان آلمانی شروع به کار کرد و این باعث می شد که او نتواند از نظر مالی کاتز را که اندک اندک استعداد هنری او نمایان می شد به خوبی حمایت کند. پس از جنگ او برای کار به ارتش می رود و هنگام خروج از ارتش جوازی دولتی در دست داشت که به او اجازه ۳ سال تحصیلات رایگان می داد.

او به هنرستان رفت و ۲ سال پایانی را در رشته نقاشی گذراند؛ نقاشی های قدیمی را کپی می کرد. در مدرسه هنر انجمن کوپر در هنرهای مرتبط با تجارت و هنرهای زیبا خواند. البته او تمام واحدهای هنرهای تجاری را افتاد چرا که درس های هنرهای زیبا او را بیشتر به شوق می آوردند و از همانجا تصمیم گرفت که یک نقاش تمام عیار شود.

این مدرسه با شاگردانش مدرک دانشگاهی اعطا نمی کرد و تنها به آنها گواهینامه ای می داد که نشان از به پایان رساندن تحصیل در این مدرسه بود و از آنجا که این محل مدرسه ای درجه یک در هنرهای زیبا بود، این گواهینامه از هر مدرکی معتبرتر بود.

او ناخودآگاه نقاشی می کشید و برای نقاشی هایش هیچ طرح و برنامه خاصی نداشت. علاوه بر این سبک او بسیار قدیمی و تقلیدی از پیشینیان بود و این برای او که قصد داشت نقاشی مدرن خلق کند نقطه ضعف بود. تمام سعی او در طول دوسال آخر تحصیلش این بود که نقاشی هایش را مدرن تر کند و مهم تر از ان سبکی مخصوص به خود داشته باشد.

او کشیدن نقاشی هایی با لبه های تیز (hard-edge) را از اواسط دهه ۵۰ میلادی آغاز کرد و این بسیار پیش از ان بود که دیگران به این روش نقاشی کنند.


منبع : آکاایران

نوع مطلب : هنرمندان بزرگ نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

عکس های خود را به سبک هنری و خلاقانه طراحی کنید. برنامه Paper Artist یک برنامه سرگرم کننده و ساده است که هرکسی را به یک هنرمند تبدیل می کند. تنها کافیست با ابزاری که این برنامه در اختیار شما قرار می دهد و استعداد و مهارت شما، تصاویری خارق العاده طراحی کرده و اگر مایلید آن ها را به اشتراک بگذارید.


Paper Artist

JFDP Labs

دانلود برنامه هنرمند نقاشی Paper Artist v2.0.6 اندروید

توجه: این برنامه نیازی به اینترنت نداشته و تنها اگر میخواهید تصاویر را به اشتراک بگذارید نیاز دارد.

ویژگی ها:

دارای بیش از ۳۰ سبک هنری بسیار زیبا

امکان ویرایش عکس های گالری و یا گرفتن عکس جدید

دارای قلم موی رنگی

دارای قلم برای نوشتن متن برروی عکس

دارای قاب های بسیار متنوع

امکان اشتراک گذاری تصاویر

تغییرات نسخه جدید:

– بهبود UI

– برطرف شدن مشکلات

– اضافه شدن راهنما

– افکت های جدید

دانلود برنامه هنرمند نقاشی Paper Artist v2.0.6 اندروید, ۳٫۳ out of 5 based on 24 ratings


پسوورد :
www.androidkade.com
نوع مطلب : نرم افزار های نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سرویس تجسمی هنرآنلاین: مهدی شیری هنرمند طراح، که این روز‌ها آثارش در گالری هما به نمایش درآمده است، درباره نخستین نمایشگاه انفرادی خود به خبرنگار تجسمی هنرآنلاین گفت: در این نمایشگاه ۱۳ اثر در ابعاد ۱۰۰ در ۵۰ و دو اثر در ابعاد ۱در ۲ متر به نمایش گذاشت شده است که همه آن‌ها با تکنیک قلم فلزی و آب مرکب کار شده است.

این هنرمند درباره شکل‌گیری این مجموعه که "دشت" نام دارد اظهار کرد: مدت‌ها بود که با دیدن بیلبوردهای بزرگ تبلیغاتی به این فکر می‌کردم که اگر مانند انسانی متعلق به قرون گذشته به آن‌ها نگاه کنم آن را مستطیلی سفید و بی‌مفهوم خواهم یافت. از سوی دیگر هنگام سفر و در جاده‎‌ها فضای دشت، دکل‎های برق، پالایشگاه و پدیده‎هایی مانند این بسیار برایم جذاب بود به همین دلیل مجموعه‏ این عناصر را در کنار هم قرار دادم و این آثار شکل گرفت.


شیری که فرم همه قاب‎های آثار او لند اسکیپ است و به فضایی که این قالب در اختیار او قرار می‌‏دهد بسیار علاقه‌‏مند است، درباره این موضوع گفت: همیشه در دفتر طراحی‌ام نیز در فرم افقی صفحه کار می‌‏کنم فرمی که فضای دشت و گستردگی دشت نیز با آن بسیار هماهنگ است و موجب شده است بتوانم به لحاظ بصری آنچه می‌‏خواهم را به راحتی نشان دهم.

وی با بیان اینکه هیچ نوع نگاه انتقادی درباره محیط زیست در این آثار وجود ندارد افزود: برخورد من با فضا و عناصر موجود در این آثار بسیار فرم‌گرایانه بوده است. دکل‎های برق برای من یک مثلث در فضای بیکران دشت هستند و بیلبورد نیز تنها یک مستعطیل ساده است. البته هر بیننده‎ای ممکن است مفهوم خاصی را از این کار‌ها برداشت کند اما برای من بیشتر موضوع فرم اهمیت داشته است.

این طراح درباره استفاده از تکنیک قلم فلزی و آب‎مرکب نیز اظهار کرد: استفاده از این تکنیک بسیار اتفاقی بود با این حال وقتی درمورد آن جستجو کردم متوجه شدم که در دوران باروک نیز چنین طراحی‎هایی با همین فضا و همین هاشور‌ها به وسیله قلم فلزی کشیده می‌‎شده است با این تفاوت که در آن آثار بیلبورد یا دکل برق وجود نداشته است.

مهدی شیری متولد ۱۳۶۸ است و هنرهای تجسمی را در هنرستان هنرهای زیبای همدان آموخته است. او به طراحی به عنوان مدیای اصلی کارخود می‌‏نگرد هرچند سابقه کار در زمینه کاریکاتور و انیمیشن نیز در کارنامه او وجود دارد.

نمایشگاه آثار مهدی شیری با عنوان "دشت" که از ۱۹ دی در گالری هما آغاز شده است تا ۳۰ دی در این گالری ادامه دارد. علاقه‎مندان به بازدید از این نمایشگاه می‌‎توانند به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک مراجعه کنند.

نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

روباتی که می تواند از چهره افراد نقاشی پرتره بکشد

 دیدن و کشیدن آنچه که دیده شده و یا شمایلی از آنچه که دیده شده توسط یک روبات کار چندان ساده ای نیست، زیرا انجام چنین کاری به معنی متمرکز شدن بر روی جزئیاتی خاص از قبیل چشمها و توجه کمتر به خطوط دور دهان و روی پیشانی است.

نمایشگاه CeBIT سال 2012 هانوفر آلمان میزبان روباتی خواهد بود که می تواند از چهره افراد نقاشی پرتره بکشد.

رایانه ها قطعا توانایی نقاشی کشیدن دارند، اما آنچه این روبات را نسبت به دیگر روباتها و رایانه ها متفاوت ساخته این است که می توان به روبات آموخت که تمامی جزئیات کوچک موجود در چهره فرد را ندیده بگیرد.

دیدن و کشیدن آنچه که دیده شده و یا شمایلی از آنچه که دیده شده توسط یک روبات کار چندان ساده ای نیست، زیرا انجام چنین کاری به معنی متمرکز شدن بر روی جزئیاتی خاص از قبیل چشمها و توجه کمتر به خطوط دور دهان و روی پیشانی است.

این روبات نقاش از نرم افزار پردازش حاشیه برخوردار است و با کمک آن می تواند تصمیم بگیرد که برای استفاده از مداد باید بازویش را کجای کاغذ قرار دهد، به این شکل روبات می تواند در عرض 10 دقیقه پرتره ای کامل را از چهره انسان خلق کند.

این روبات نیز مانند بسیاری از هنرمندان دارای شغل روزانه است و در موسسه فرانهوفر برای تحلیل و پردازش بازتابها به کار گرفته می شود. به بیانی دیگر نوری بر روی یک سطح تابانده می شود و روبات باید خط دور نور را در الگویی کروی شکل بر روی سطح مشخص کند، این کار به روبات امکان می دهد تا شکل الگوی بازتاب نور را از زوایای مختلف شناسایی کند.

بر اساس گزارش گیزمگ، روبات همچنین در این آزمایشها می تواند میزان درخشش دایره نورانی را از زوایای مختلف مشخص کرده و یا تعیین کند که آیا رنگی خاص از زوایای مختلف به رنگهای متفاوت دیده می شود؟ روبات نقاش توسط گروه Robotlab در مرکز هنر و رسانه ZKM در کارلسروهه آلمان ساخته شده است.

منبع : http://www.kooolak.com

نوع مطلب : مطالب خواندنی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نقاشی سه بعدی روی هوا

سیستم‌های حقیقت مجازی(VR) هنوز به صورت گسترده وارد بازار جهانی نشده‌اند و با این وجود هر چند وقت یکبار محصول جدیدی در این زمینه ساخته می‌شود که توجه همگان را به خود جلب می‌کند.

یک شرکت آمریکایی به تازگی ابزاری را با نام Tilt Brush روانه بازار کرده است که به شما امکان می‌دهد محیط پیرامون خود را به صورت سه‌بعدی نقاشی کنید.

ابزار Tilt Brush یک برنامه هوشمند است که روی رایانه شخصی شما اجرا می‌شود و مبتنی بر نمایشگرهای حقیقت مجازی از جمله Oculus Rift کار می‌کند.

رابط کاربری که برای این ابزار کاربری ساخته شده است می‌تواند در محیط پیرامون و فضای اطراف شما مورد استفاده قرار گیرد و بر این اساس، زمانی که عینک هوشمند را به چشم خود می‌زنید و برای مثال سر خود را به اطراف حرکت می‌دهید، همه اتفاقات به صورت سه‌بعدی صورت می‌گیرند.

نقاشی سه بعدی 

در این حالت شما می‌توانید با استفاده از یک موشواره معمولی نقاشی‌هایی را روی هوا و در اطراف خود بکشید که کاملا سه‌بعدی هستند و واقعی به‌نظر می‌رسند.

این برنامه به شما امکان می‌دهد از قلم‌موهای مختلف و دیگر ابزارها برای تکمیل و رنگ‌آمیزی نقاشی خود استفاده کنید و یک اثر هنری بی‌نظیر را به صورت سه‌بعدی خلق کنید.

شما می‌توانید در هر فضایی که هستید این آثار هنری را ارایه دهید و البته، امکان ذخیره‌سازی تصاویری که خلق کرده‌اید هم فراهم شده است.

منبع :http://asretech.ir

نوع مطلب : مطالب خواندنی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
حمیده احمدیان راد

یک نقاشی سبک امپرسیونیسمآثار نقاشی تقلبی و ساختگی، كلاهبرداری و فریبكاری های آشكار تاریخ نقاشی را كدر و تاریك كرده. حتی سیاه تر از گردی كه در طول قرن ها بر روی آثار هنری انباشته شده و آنها را چركین كرده است. با تمام اینها رسیدن به كنه یك اثر هنری و شناسایی نسخه اصلی برای بازسازی و ترمیم آثار هنری حیاتی است.

در دهه های اخیر، استادان هنر، متخصصان آثار هنری، دادگاه ها و كسانی كه آثار هنری را ترمیم می كنند، برای تعیین تركیب شیمیایی مواد رنگی آثار هنری به طور فزاینده ای به تكنیك های علمی اتكا می كنند. آنها به این وسیله می خواهند ثابت كنند كه یك اثر هنری چه موقع،‌ كجا و به وسیله چه كسی آفریده شده است. با به كارگیری همین تكنیك مشخص شد كه یك تابلوی نقاشی به ظاهر قدیمی به نام باكره و كودك اثری تقلبی مربوط به دهه 1920 میلادی است. چراكه این نقاشی حاوی رنگ نیلی پروسی (فرنگی) است كه در قرن 18 میلادی و مدت ها بعد از این كه نقاشی اصلی كشیده شده ابداع شده است. پردازش شیمیایی نمونه های برداشته شده از نقاشی می تواند نمایه مولكولی مفیدی را فراهم می كند. اما این به معنی وارد آوردن آسیب فیزیكی به اثر هنری است.

روش های دیگر با به كارگیری فلورسانس اشعه ایكس،‌ اسكن میكروسكوپی الكترون و طیف سنجی مادون قرمز به استادان و تكنسین ها كمك كرده تا به عمق نقاشی های قدیمی راه بیابند. اما این روش ها ممكن است زمان بر باشند و كار زیادی ببرند.

یک مطالعه نشان می دهد كه چگونه امواج صدا می تواند تعدادی از تركیبات رنگی معدنی و غیرآلی را با استفاده از طیف نمای مادون قرمز فوتواكاستیك تبدیل فوریه (PAIR) شناسایی كند. بخشی از این فرایند مدیون كشفی است كه الكساندر گراهام بل در سال 1880 انجام شد. گراهام بل نشان داد كه تاباندن یك پرتو میزان نور بر روی یك شیء می تواند موج صوتی ظریفی ایجاد كند.

محققان با استفاده از لیزر آرگون- یون PAIR  توانسته اند طیف وسیعی از رنگ های معدنی مرسوم و معمولی شامل چهار آبی، سه سبز، دو زرد و سه قهوه ای را شناسایی كنند.

به این ترتیب نمونه هایی ریزی از نقاشی كه بعداً می تواند به نقاشی برگردانده شود با پرتو لیزر گرم می شوند. این گرما تغییری در فشار ایجاد می كند و امواج صوتی كوچكی را می سازد كه به وسیله یك میكروفون فوق حساس گرفته می شود. هر تركیب رنگی یك نمایه صوتی متفاوت دارد كه آن را از بقیه تركیبات جدا می كند. از آن جایی هم كه نمونه ها در طول فرایند آسیب نمی بینند، محققان می توانند چند بار آنها را مورد آزمایش قرار دهند. امتیاز ویژه ای كه همه روش های تجزیه و تحلیل ندارند.

وضع نقاشی ها، تركیبات رنگی آنها، لعاب و غیره در كنار شرایط آفرینش اثر به طورقطع به نحوه انبار كردن و یا نحوه نگهداری آنها و نیز نمایش طولانی مدتشان هم بستگی دارد. محققان می گویند بدون داشتن فهمی كامل از واكنش های مواد شیمیایی دست اندركار در آثار هنری، تلاش برای حفاظت از آنها به آسیب رسانی بیشتر به این آثار منجر می شود. به طوری كه رهاكردنشان بدون ترمیم بهتر است. محققان می گویند كه این قرائت های ساده را می توان در پایگاه داده ها جمع آوری كرد و در آینده آنها را به عنوان یك مرجع مورد استفاده قرار داد.

منبع : http://020.ir

نوع مطلب : مطالب خواندنی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

جالب است بدانید که روند تکنولوژیکی در حال طی کردن یک حلقه کامل است. این به معنای این است که در هر عصر از زندگی بشر ممکن است به یک تکنولوژی دست پیدا کنیم که در دوره‌های نخستین بر اساس مبنایی مشترک (البته با ظاهری متفاوت) از آن استفاده می‌شده.

تکنولوژی Pixelpoint

در ابتدا عصر Palm PDA وجود داشت، که در آن از یک قلم برای ضربه زدن در برنامه‌های کاریمان استفاده می‌کردیم و ما حرکات تک ضرب نقاشی‌های دیواری را آموختیم تا قادر به نوشتن سریع یادداشت ها باشیم. پس از آن توسط صفحه کلید و گوی به دوره بلک بری حرکت کردیم.و در حال حاضر،  iPhone ،iPad و دستگاه‌های اندروید داریم و با خرسندی در حال کشیدن digits در سراسر صفحه نمایش هستیم و آن را یک تحول می‌نامیم.

تکنولوژی Pixelpoint

مطمئناً این یک تحول است، اما به عنوان کسی که در تلاش است تا Draw Something راروی گوشی خود اجرا کند، می توانم به شما بگویم، از آن‌جایی که همه ما انگشتان درشتی داریم، می‌خواهم شما را با قلم لمسی نوک تیزی با نام Jot Touch باPixel point آشنا کنم تا شما را از سوسیس‌های دست و پا چلفتی دست خود مصون بدارد( کنایه از انگشت های بزرگ دست ما ). البته فراموش نکنیم که در ماه های قبل  PENCIL به عنوان هوشمند ترین قلم با جایزه تکنولوژی برتر سال شناخته شده است که باید این قلم هوشمند را هم فراموش نکنیم.

 

تکنولوژی Pixelpoint

قلم لمسی تکرار تجربه طراحی طبیعی است. به علاوه، ویژگی های پیشرفته ای مانند تکنولوژی Palm Rejection به شما اجازه می‌دهد در حال کار کردن، دست خود را بر روی صفحه نمایش استراحت بدهید. با استفاده از این قلم، نقاشی‌های شما واضح تر از هر زمان دیگری خواهد بود چرا که این قلم نوک سوزنی بیش از 2000 سطح حساسیت لمسی (فشاری) ارائه می‌دهد.


مشخصات محصول

–    قلم حساس به فشار برای دستگاه های IOS که صریحاً برای هنرمندان دیجیتال طراحی شده است.

–    سازگار با آیپد3، آیپد 4، آیپد ایر، مینی آیپد، مینی آیپد با صفحه نمایش رتینا و آی فون4S و آیفون‌های بعد از آن.

–    همچنین به عنوان یک قلم بر روی سایر دستگاه‌های اندروید کار می‌کند، اما آن‌ها هیچ یک از ویژگی‌های پیشرفته این قلم را درک نمی‌کنند.

تکنولوژی Pixelpoint

–    اتصال از طریق بلوتوث 4.0 LE(سازگاری با ورژن‌های قدیمی‌تر نیز می‌باشد، اما برای ورژن 4.0 ویژگی‌های پیشرفته‌ای مورد نیاز است

–    حساسیت لمسی، دکمه های میانبر، فن‌آوری palm-rejection و کالیبراسیون صفحه نمایش موجود در اپلیکیشن‌هایی که با آن هماهنگی دارد.

تکنولوژی Pixelpoint

–    اولین قلمی که باید به Adobe Creative Cloud متصل باشد.

–    3.18mm ّبدون دیسک، نوکی که دارای نقطه خوبی باشد برای 56 مایل نوشتن به طول می‌انجامد

–    2048 سطح حساسیت لمسی

تکنولوژی Pixelpoint

–    دکمه های میانبر قابل برنامه ریزی در هر barrel

–    تکنولوژی Palm-rejection اجازه می‌دهد تا شما دست خود را برای استراحت بر روی صفحه نمایش قرار دهید.

–    باتری: 11 ساعت در حالت استفاده و 1 ماه در حالت sleep.

–    قابلیت شارژ از طریق USB، (شارژ کامل آن 1 ونیم ساعت زمان می‌برد).

تکنولوژی Pixelpoint

–    با استفادع از دکمه کنار آن، روشن می‌شود.

–    به‌منظور حفظ عمر باتری، قلم به طور خودکار پس از سه دقیقه از زمان بیکاری خاموش می‌شود.

–    ابعاد. طول: 5.5″، قطر:1*1 اینچ.

–    وزن: 0.7 اونس.

–    همراه با قلم و پایه شارژ


منبع : http://www.mytech.ir

نوع مطلب : مطالب خواندنی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
آموزش ساخت نوشته سه بعدی در فتوشاپ

قابلیت سه بعدی سازی در فتوشاپ

نوع مطلب : فتوشاپ و کورل دراو، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دانلود آموزش چارت كلوچه ای در فتوشاپ

Chart in Photoshop

نوع مطلب : فتوشاپ و کورل دراو، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :نوع مطلب : نقاشی های سه بعدی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
هنر نقاشی کشیدن بر روی شکلات ها (تصویری)

 یک هنرمند خوش ذوق برای نقاشی کشیدن خوراکی های خوشمزه را انتخاب کرده است.  

 نقاشی‌های بسیار زیبا توسط یک هنرمند اهل ترکیه بر روی کوچک‌ترین مواد غذایی کشیده شده است.

 «حسن کاله» یک هنرمند ترک است که به جزئیات توجه زیادی دارد.

 وی بر روی مواد غذایی خیلی کوچک مثل بادام زمینی، بادام، چیپس، حبوبات و تقریباً هر چیزی که کوچک است، نقاشی‌های زیبایی کشیده است که در ادامه تصاویر را مشاهده می‌کنید:

 هنر نقاشی کشیدن بر روی شکلات ها (تصویری)

خوراکی های خوشمزه

هنر نقاشی کشیدن بر روی شکلات ها (تصویری)

نقاشی روی خوراکی


منبع: سایت تكناز

نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دو نشان طلایی و 6 دیپلم افتخار، دست‌آورد ارسال آثار کودکان و نوجوانان ایرانی به ششمین مسابقه بین‌المللی نقاشی مرکز هنری 'یانگ اینویز' کشور هند بود.
به گزارش حوزه تجسمی باشگاه خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در این مسابقه‌ی هنری «عارفه آقایی» دختر 11 ساله سمیرمی از استان اصفهان و «میترا میکائیل» دختر 12 ساله اردبیلی نشان طلایی این مسابقه را از آن خود ساختند.

«جشن چهارشنبه سوری» و «عروسی عشایر ایرانی» موضوع نقاشی این دو کودک هنرمند بود که بخشی از فرهنگ و آیین‌های ملی ایران را در نقاشی‌های خود به تصویر کشیدند.
بر همین اساس در این مسابقه که با موضوع آزاد و در سال 2014 میلادی برگزار شد، دو جایزه‌ی دیگر با عنوان «دیپلم افتخار هیات داوری» به «شبنم مرادی» 7 ساله از شهرستان شیروان استان خراسان شمالی و «مهدی سابقی» 12 ساله از خراسان جنوبی تعلق گرفت.
چهار دیپلم افتخار نیز از این مسابقه‌ی هنری نصیب «عاطفه الهی» 8 ساله از خراسان شمالی، «محمد‌رضا جعفری» 10 ساله از خلخال در استان اردبیل و «ملیحه عرب» 9 ساله و «فاطمه شفیع‌زاده» 10 ساله از اصفهان شد. 

در مسابقه‌ی نقاشی مرکز هنری "یانگ اینویز" کشور هند 4هزار و پانصد اثر از 13 کشور جهان شرکت داده شده بود که 20 اثر آن به اعضای مراکز کانون سراسر کشور تعلق داشت. 
نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

محمدرضا سندگل امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: در چهاردهمین فصل از کاوش شهر سوخته که از آذرماه امسال آغاز شده، 39 گور کشف شده که خود یکی از بی‌سابقه‌ترین فصل‌های باستان‌شناسی در شهر سوخته بوده است.خبرگزاری فارس: کشف کیسه چرمی نقاشی شده در یکی از گورهای شهر سوخته
معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان افزود: در یکی از این قبور، کیسه چرمی نقاشی شده‌ای به دست آمده که یکی از شاخصه‌های منحصربه‌فرد محوطه شهر سوخته است.
وی ادامه داد: چشم مصنوعی، جام انیمیشن، جراحی جمجمه و قدیمی‌ترین معرق‌کاری جهان تنها حاصل کاوش چند درصد شهر سوخته زابل است که از 5 هزار سال قبل برای ما به یادگار مانده است.
گفتنی است، شهر سوخته و تمدن هوشمند و خلاق آن با بیش از پنج‌ هزار سال قدمت، به‌عنوان بزرگ‌ترین استقرار شهرنشینی در نیمه‌ شرقی فلات ایران، نمونه‌ای منحصربه‌فرد و حکایت‌گر واقعی علم، صنعت و فرهنگ گذشته‌های دور این مرز و بوم است.
شهر سوخته در 56 کیلومتری زابل در استان سیستان و بلوچستان و در حاشیه جاده زابل - زاهدان واقع شده است. این شهر در 3200 سال قبل از میلاد پایه‎گذاری شده و مردم شهر سوخته در چهار دوره بین سال‌های 3200 تا 1800 قبل از میلاد در آن سکونت داشته‎اند.
شهر سوخته تیرماه امسال در اجلاس یونسکو ثبت جهانی شد.

منبع : http://www.bwinnerharbor.com

نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
«ساتبی» تابلویی از «کلود مونه» نقاش بزرگ فرانسوی را برای فروش می‌گذارد.

نقاشی‌ای که «کلود مونه» هنرمند امپرسیونیست فرانسوی از منظره‌ی در ونیز کشیده‌، به قیمت تخمینی 30 میلیون پوند توسط حراجی «ساتبی» به فروش گذاشته شده است.

خالق «نیلوفرهای آبی» این تابلو را که «کانال بزرگ» نام دارد‌، در سال 1908 به تصویر کشیده است. دلال‌ها و مجموعه‌دارانی مولتی‌میلیونر از قاره‌های آسیا‌، آمریکای لاتین و روسیه در حراجی شعبه لندن‌ «ساتبی» حضور پیدا می‌کنند.

حراج نقاشی 30 میلیون پوندی مونه

اثر دیگری از مونه و کارهایی از «هنری ماتیس»،‌ «ماگریت» و «تولوس لاترک» در این حراجی عرضه می‌شود.

کلود مونه بنیان‌گذار سبک امپرسیونیسم در نقاشی فرانسوی بود، اصطلاح امپرسیونیسم از یکی از نقاشی‌های او با عنوان «امپرسیون» گرفته شده است. او از سال 1914 به بعد در دوره‌ای طولانی به کشیدن چنین تابلوهایی پرداخت.

 مونه مهم‌ترین نماینده‌ی امپرسیونیسم به‌شمار می‌رود. آثار زیادی از او باقی مانده و در بسیاری از نگارخانه‌های مهم دنیا از آن‌ها نگهداری می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها مجموعه «نیلوفرهای آبی» است که خلقش بیش از یک دهه از عمر این هنرمند را به خود اختصاص داد.

در سال 1921 مجموعه‌ای از کارهای او مورد قبول دولت قرار گرفت و موزه‌ی «نارنجستان» پاریس برای نگهداری آن‌ها بازسازی شد.

منبع : ایسنا

نوع مطلب : اخبار نقاشی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 5 )    1   2   3   4   5   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic